Обіцяйте триматися! Авдіївка в кільці-40 000 окупантів пішли ва-банк: ЗСУ непереможні!Відбивають все

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Російські окупаційні війська зробили певні висновки, після чого їх атаки стали більш обережними.

Представник 110 окремої механізованої бригади Антон Коцуконь розповів, що росіяни продовжують піхотні атаки в районі Авдіївки, а також збирають ресурс у вигляді боєприпасів та додаткового резерву для нових хвиль наступу. Під час телемарафону він наголосив, що точкові атаки ворога відбуваються щодня.

«Розмови про оперативну паузу теж мають місце, вони отримали по зубах, ведуть перегрупування, — сказав Коцуконь. — Нагнали сюди 40 000 резервів особового складу, накопичують боєкомплект усіх калібрів, поки не видно, щоб відмовилися від планів захопити Авдіївку».

Військовий продовжив, що російські окупанти діють комплексно. Їх атаки після здійснених висновків стали більш обережними.

«Останнім часом вони кидають невеликі загони по 10-20 осіб, ми їх знищуємо, це робиться для того, щоб виявити безпілотниками нашу артилерію. По суті, ловлять на живця, — наголосив Коцуконь. — Місто в напівоточенні з трьох боків. Його постійно обстрілюють».

Керівник естонської розвідки проаналізував бої за Авдіївку.

Керівник естонської розвідки, полковник Антс Ківісельг оцінив бої за Авдіївку на Донеччині – як дуже важке протистояння для обох сторін.

Про це він сказав в ексклюзивному інтерв’ю українському виданню.

«ЗСУ чинять організований опір на ешелонованій лінії оборони. З військової точки зору роблять там все можливе – по максимуму. Однак, попри втрати, найближчими тижнями Росія продовжить наступ з теперішньою інтенсивністю бойових дій», — зазначив він.

За словами Ківісельга, росіяни будуть намагатися захопити Авдіївку до кінця цього року І хоча це місто не має стратегічного військового значення. Однак дуже важливе з пропагандистської точки зору.

«У разі успіху, перемога виправдала б в очах російського народу необхідність подальшої агресії в Україні й повної окупації Донецької та Луганської областей», — зазначив він.

Полковник Антс Ківісельг також відповів на запитання щодо прогнозу перемоги України у війні.

«У мене немає чіткої інформації, коли це може відбутися, але від всього серця я бажаю, щоб це відбулося якнайшвидше. Наразі ситуація важка. Росія встигла облаштувати лінії оборони, має перевагу в повітрі», — резюмував він.

Варто додати, Авдіївка є російською ціллю з 2014-го року. Один з військових ЗСУ розповів NYT, що сьогоднішній наступ в цьому районі є найжорстокішим за весь час повномасштабної війни. Він також додав, що «максимум, що у нас було — це пів дня тиші».

Окупація міста може дозволити ворожій стороні відкинути оборонців від Донецька й відкрити основні логістичні маршрути для своїх військ в цьому районі.

В районі Авдіївки українські захисники спалюють російську бронетехніку колона за колоною, а також ліквідовують велику кількість піхоти окупантів. І все це відбувається ще на підступах до міста. Як наслідок, видання New York Times пише, що бої там стали для Росії найдорожчими за весь час повномасштабної війни.

За ці тижні, протягом яких триває наступ під Авдіївкою, росіянам так і не вдалося здійснити швидкий прорив, хоча вони розраховували на це. Ба більше, їх втрати там ще більші, ніж під Вугледаром.

У NYT також розповіли про перший день великого наступу на Авдіївку. Бої тоді були настільки інтенсивними, що у бійців 110-ї окремої механізованої бригади закінчилися БпЛА, через що вони повинні були звернутися за допомогою до 109-ї бригади, розташованої неподалік.

Зараз захисники блокують для росіян основні автомагістралі й залізниці уздовж лінії фронту. Саме тому Авдіївка стала пріоритетним для окупантів місцем. Її окупація може дозволити ворожій стороні відкинути оборонців від Донецька й відкрити основні логістичні маршрути для своїх військ в цьому районі.

Залишити відповідь