Обіцяйте триматися! Тільки не плачте – щойно з фронту: ситуація жахаюча! Страшна правда!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

У розвідці Естонії заявили, що ситуація на лінії фронту в Україні «дуже важка». Зокрема, Україні важко звільнити окупований Крим і відрізати росіян від територій.

Таку думку вислов голова естонської розвідки Антс Ківісельг, коментуючи контрнаступ ЗСУ, заявив, що «ситуація дуже важка».

Він пояснив, що Росія мала багато часу, щоб налагодити оборону.

Крім того, за словами Ківісельга, росіяни мають перевагу в повітрі на деяких територіях.

«Росія мала багато часу, щоб встановити свої оборонні лінії й РФ має перевагу в повітрі на деяких територіях. Тому для України важко звільнити Крим і відрізати росіян від територій», – сказав він.

Голова естонської розвідки погодився з думку, що українській армії бракує артилерії, боєприпасів та штурмовиків. Антс Ківісельг наголосив, що Україні потрібна перевага в повітрі та високоточна зброя.

Водночас він зауважив, що українські сили виконують чудову роботу в глибокому тилу росіян.

«Вам потрібна перевага в повітрі та точна зброя. Але я бачу, що українські сили дуже добре проводять операції, що формують на полі бою, ЗСУ заходять у глибокий тил ворога, тиснуть на логістику росіян. А ми знаємо, що виходячи з того, що росіяни використовують багато артилерії, їм потрібна хороша логістика. ЗСУ роблять чудову роботу», – резюмував Ківісельг.

В той же час, варто додати, що враховуючи специфіку лінії фронту на півдні, то Збройним силам України необхідна зброя, яка зможе руйнувати запасні лінії оборони окупантів. Аби під час відступу, росіяни не мали можливості закріпитися.

Про це розповіла керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони “Південь” Наталія Гуменюк.

«Якщо говорити про специфіку нашої зони відповідальності, лінія фронту, яка проходить по річці Дніпро і розділяє фактично територію Херсонщини на підконтрольну Україні та тимчасово окуповану, подальший розвиток подій передбачає знищення потужностей ворога в його глибокому тилу», — наголошує Гуменюк.

За її словами, за час окупації території України на півдні загарбники непогано обладнали ешелони оборони. Вони дуже міцні, зауважує представниця ЗСУ.

«З цим зіткнулися українські війська на Запорізькому напрямку, коли почали просування суходолом, розуміючи, що забетоновані лінії оборони дуже складно долати. Ворог на них міцно тримається. Тому нам необхідна зброя, яка зможе зруйнувати запасні лінії оборони. Відступаючи, ворог не матиме можливості закріпитися», — зауважила Гуменюк.

Вона наголошує, що росіяни на півдні використовують тимчасово анексований Крим як хаб, який вони облаштували як зону зосередження додаткових ресурсів.

«Кримський півострів — це, зокрема, місця вильоту тактичної авіації РФ — те, від чого особливо зараз страждає правий берег Дніпра і правобережна частина Херсонської області. Йдеться про атаки авіабомбами. Припинити їх ми можемо тільки, знищивши ворожу авіацію. Ось у цьому й полягає потреба ЗСУ — у далекобійній і дуже точній комплектації нашого озброєння», — додала Гуменюк.

Варто нагадати, що саме АTACMS може розширитися каталог цілей для ЗСУ. Йдеться насамперед про аеродроми з авіацією,  а також системи протиповітряної оборони, які прикривають аеропорти.

«Наступною метою є скупчення противника, зокрема, коли вони збираються атакувати великими силами позиції Збройних сил України. Ну і, звичайно ж, розширення діапазону дій. А тут потрібно сказати, що надходження тих самих ракет із бойовою частиною, які можуть діяти вже на 300 кілометрів, дасть змогу дотягнутися до всіх аеродромів, з яких російська авіація підіймає літаки для обстрілу України з тимчасово окупованих територій України. Зокрема, всі аеродроми в Криму», — каже військовий експерт Валерій Рябих.

Залишити відповідь