Один з переможців премії у Львові передасть її на допомогу українському війську

СУСПІЛЬСТВО


Один з переможців премії у Львові передасть її на допомогу українському війську

18:15 10 листопада 2023 р.

Сьогодні, 10 листопада, у Львівській опері відбулося нагородження лауреатів Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури 2023 року.

Про це повідомила Львівська обласна військова адміністрація, пише DailyLviv.com

31 жовтня конкурсне журі обрало 14 лауреатів (серед яких — один колектив)  премії у 13 номінаціях. Призовий фонд в одній номінації цьогоріч складає 70 тисяч гривень. 

Один з переможців премії, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ в селищі Щирець Андрій Афтанас (номінація «Фотомистецтво – імені Василя Пилип’юка»), під час церемонії нагородження зазначив, що свою грошову винагороду за перемогу у конкурсі передасть на допомогу українському війську.

Переможці Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури (2023 рік): 

Мистецтвознавство і культурологія – імені Святослава Гординського

Сергій Богданов – завідувач відділу «Палаццо Бандінеллі» Львівського історичного музею. За дослідницькі роботи з історії і теорії образотворчого мистецтва, наукову роботу «Портрет: каталог» (2021).

Музейна справа – імені Іларіона і Віри Свєнціцьких

Орест Малиць, Ольга Дядинчук – Орест Малиць-директор Львівського музею історії релігії та Ольга Дядинчук – завідувач філії «Музей-садиба родини Антоничів». За проєкт «Створення постійної експозиції у «Музеї-садибі родини Антоничів у с.Бортятині» (2021-2022).

Збереження культурної спадщини – імені Бориса Возницького

Ігор Тимець – директор  Історико-краєзнавчого музею. За забезпечення 250 музейних закладів та установ засобами для реставрації та збереження пам’яток культурної спадщини; врятування унікальних кам’яних скульптур з околиць м.Краматорська Донецької області; врятування та збереження 4 пам’яток ІІ-ІІІ ст. за результатами археологічних експедицій 2021-2023 років у Львівській області.

Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади – імені Михайла Возняка

Катерина Шмега – в. о. вченого секретаря Інституту І.Франка НАН України. За монографію «Дискурс маскулінності у прозі Івана Франка» (2022).

Драматургія, театральне мистецтво – імені Бориса Романицького

Юрій Федчук – провідний майстер сцени Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім.Ю.Дрогобича. За роль Гельвера у психологічній драмі «Ніч Гельвера» Інгамара Вілквіста (2021).

Журналістика та публіцистика – імені В’ячеслава Чорновола

Петро Костюк – член Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України. За книгу «В обороні ідентичності, історичні нариси» (2021).

Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича

Струнний квартет «Фенікс» у складі: Микола Гав’юк, Петро Тітяєв, Вадим Педорич, Денис Литвиненко. За музичні проекти: «Вечір пам’яті Мирослава Скорика» (2021), «In memoriam. Музи не мовчать» (2022) та «Українські експресії» (2023).

Образотворче мистецтво – імені Івана Труша

Гейза Дьерке – старший викладач кафедри монументального живопису Львівської національної академії мистецтв. За творчі роботи «О-Сутнення» (2022-2023).

Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Зеновія Флінти

Людмила Гарко – майстриня зі соломкоплетіння. За творчі роботи із соломи «Моя прекрасна Україно»(2021-2023).

Народна творчість – імені Філарета Колесси

Олег Копильчак – художній керівник Ансамблю народного танцю «Діброва» Львівського фахового коледжу культури і мистецтв. За фольклорну хореографічну композицію «Я іду в далекі гори» (2022).

Дизайн – імені Олени Кульчицької

Олена Жеребецька – мисткиня, старший викладач Української академії друкарства. За «Пілотний проєкт дизайнерської трансформації укриття та гармонізації дитячого середовища відповідно до потреб та вимог нової реальності» (2023).

Фотомистецтво – імені Василя Пилип’юка

Андрій Афтанас – член Національної спілки фотохудожників України, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ в с.Щирець. За фотопроєкт «На рівні хмар» (2022).

Скульптура – імені Івана Севери

Роман Кикта – скульптор, член Львівської обласної організації  Національної спілки художників України. За створення скульптурних творів (2021-2023).

Довідково:

Конкурс на здобуття премії проводять з 2002 року. На розгляд журі подають нові оригінальні твори і роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді впродовж останніх трьох років, але не пізніше як за пів року до їхнього висунення. Твори та роботи авторів подають установи/організації культури і мистецтва – не більше одного подання в окремій номінації. Премія присуджується авторові один раз за життя. Переможців визначає журі, яке складається з 27 членів – голів творчих спілок, митців, керівників установ та організацій культури Львівщини.

Церемонія нагородження традиційно відбувається у Львівському національному академічному театрі опери і балету ім. С. Крушельницької.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.comджерела 1