ОКУПАНТІВ ВИБИТО! ЗСУ пішли в лоб: страшна контратака – наші повалили вперед, прапор над плацдармом!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

На Токмацькому напрямку протягом кількох минулих діб угруповання ЗСУ несподівано активізувалося.

Передові підрозділи ЗСУ мали обмежений успіх у напрямку на с.Новопокровка, на північний захід від с. Вербове, а також на захід від с. Роботине.

Про це розповів координатор групи «Інформаційний опір», полковник запасу ЗСУ Костянтин Машовець.

За словами експерта, противник був змушений залишити свої передові позиції на захід від Роботино, принаймні, у двох лісосмугах. На північному заході від с. Вербове ЗСУ, зважаючи на все, нарешті вдалося вибити окупантів з однієї важливої з тактичної точки зору висоти.

Крім того, українські війська також діють уздовж дороги Н-08 і впритул підійшли до західної та південно-західної околиці с. Новопрокопівка.

«Також варто згадати, що на найбільш важливій ділянці в районі с.Новопрокопівка та на схід від неї, противник також був змушений після серії контратак відійти на свої укріплені позиції на першій позиції свого головного рубежу оборони, там де її ще не подолали передові підрозділи ЗСУ, у тому числі і в районі двох ключових для цього напряму висот з відм. — 160 і 170», — додав Костянтин Машовець.

Експерт зазначив, що сенсом активності ЗСУ на Токмацькому напрямку є дві речі: розширення свого вклинення на флангах, а також рішення «питання Новопрокопівки».

«Росіяни все це добре розуміють, тому… щосили тримаються на тих ділянках першої позиції свого головного рубежу оборони між Новопрокопівкою та Вербовим, які вони ще утримують… вимушено концентруючи тут свої основні сили та засоби. Очевидно, що альтернатива у вигляді обходу українськими підрозділами самого с.Новопрокопування зі сходу, їм явно не подобається», — додав військовий оглядач.

Варто додати, що нинішня (досить обнадійлива) операція ЗСУ з плацдармом на Лівому березі Дніпра показує, що лобовий сценарій не був безальтернативним, про це заявив експерт Альфред Кох.

«Росіяни провели в районі Бахмута кілька успішних атак і трохи відтіснили ЗСУ на захід. В районі Авдіївки російські війська продовжують свій натиск, але результат поки не дуже видно. Хоча невелике просування у російської армії є і там,» — зазначає Кох.

За словами експерта, на Токмацькому (Мелітопольському) напрямку ніякого просування ні в однієї зі сторін не спостерігається, так само як і на Бердянському.

Проте, як зазначає експерт лінія Суровікіна встояла.

«І тепер українські військові повинні ретельно проаналізувати причину невдачі. Справа минула, але мене як дилетанта, з самого початку здивував занадто відвертий і прямолінійний план наступу: тупо піти в лоб на російські мінні поля і зміцнення,» — додав він.

Але нинішня (досить обнадійлива) операція ЗСУ з плацдармом на Лівому березі Дніпра показує, що лобовий сценарій не був безальтернативним.

«Бог його знає, як пішли б справи, якби ЗСУ не наполягали в наступі, наприклад, на Токмак, а вже в липні, коли стало ясно що темп наступу не може нікого влаштувати, сконцентрували всі сили на створенні плацдарму на Лівому березі Дніпра і розвивали б свій наступ звідти. Втім, я знову займаюся не своєю справою і розмірковую на теми, в яких я нічого не тямлю. Сьогодні повідомили також, що ЗСУ ракетним ударом знищили два малих десантних кораблі Чорноморського флоту. Кораблики дійсно невеликі (25 м в довжину), але, так би мовити, дрібниця — а приємно,» — додав експерт.

Додамо, що нещодавно в тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області пролунали гучні вибухи. Про це повідомляв міський голова Мелітополя Іван Федоров.

«Окупанти не догледіли вибухівку? Чекаємо на подробиці», — додав Федоров.

«Наразі мешканці повідомляють про перекриття руху транспорту між заводами «Рефма» та «Агат», які ворог перетворив на військові бази», — повідомив міський голова.

Залишити відповідь