Онучка, 5 рочкiв, вранці запитує: “- Бабусь, а чому нам з вiйни не дзвонить тато Андpій? Дiдусь дзвонить і Макcим, а він ні? Він на мене обpазився? А мoже на маму?” Пояснюю, як вмію…

Uncategorized, Світ

Подаємо мовою оригіналу:

Дара Корній

Онучка Дзвінка, 5 рочків, вранці запитує:
– Бабусь, а чому нам з війни не дзвонить тато Андрій? Дідусь дзвонить і Максим, а він ні? Він на мене образився? А може на маму?

Пояснюю, як вмію.

Чи маєте рецепт, як пояснити п’ятирічці про те, що той, хто тобі рідний, зник безвісті? Трохи більше місяця як. Це я риторично запитую. Бо щоб не сказала, все не те…

А далі я думаю про Київ і про 8 липня. Про маленьких і дорослих пацієнтів та лікарів з лікарні Охматдит, про родини і майбутнє, якого вже не буде.

Зруйновані лікарні, багатоповерхівки, поламані, знищені долі людей. У мами, 78 років, здають нерви, коли вона слухає новини. Я ледве її заспокоюю.

Розпач заважає дихати. Писати також. Але злість, ненависть та лють на тих, хто з нами це робить, набагато сильніші. Запалюю свічки, молюсь та прошу Творця якнайшвидшої помсти та влучності для ЗСУ.

Колись мій дідусь Петро Корній казав: “Ми – трава. Трава проростає крізь асфальт й росте там, де ніщо не росте. Просто знай це”

Марзена лаптєнога орда хоче знищити наше насіння. Не розуміючи, що ми трава. Яка проросте на руїнах, а потім на тих руїнах все відбудує. Тому що ми не вони. Світ також про це не знає. Світу так спокійніше. Світ боїться. І лаптіногих, і нас.

Бо за законами логіки, їхньої логіки, ми мали б давно програти, здохнути або здатися.

Патаму ша адін народ, адін язик і теде. І за законами логіки, їхньої логіки, лаптіногий виродок, це синонім вислову ‘загадочная балалаєчная душа’, а не синонім слів загарбник, вбивця, гвалтівник, збоченець, виродок…

Толстоєвське лєбєдінає озєра – це не про балет і не про літературу, все це про ракети, вбивства, чисте зло, які породила та породжує ця збочена культурка.

А на світлині Дзвінка і літо, і багато сонця.

А ще трава. Так, трава. Багато трави.

Тримаймося. Свій до свого!

На зображенні може бути: 1 особа та немовля

Залишити відповідь