«Особисто розпорядився»: Лукашенко причетний до депортації понад двох тисяч дітей з України, — білоруська опозиція

ПОДІЇ УКРАЇНИ


Білоруський уряд міг брати участь у депортації дітей з окупованих Росією територій України, повідомляє Euractiv з посиланням на звіт групи білоруської опозиції — Національне антикризове управління, передають Патріоти України.

У звіті наголошується, що 2150 українських дітей, у тому числі сироти у віці від 6 до 15 років, були вивезені в так звані табори відпочинку та санаторії на території Білорусі.

Стверджується, що українських дітей доставили в білоруський санаторій «Золоті піски» в Гомельській області і санаторій «Острошицький городок» і табір «Діброва» в Мінській області.

У доповіді наголошується, що передача дітей В Білорусь була незаконною і порушувала Женевські конвенції і статут Міжнародного кримінального суду.

Перша група приблизно з 350 дітей прибула з окупованої Донецької області 5 і 6 вересня, за нею друга і третя групи в кінці вересня і середині жовтня, йдеться в повідомленні. Додаткові депортації дітей були здійснені в квітні і травні цього року. Дітей доставили автобусом до Росії з окупованих Росією територій України, а потім поїздом до Білорусі.джерело