«Пагорб слави» очистили від скульптур «визволителів»

СУСПІЛЬСТВО


«Пагорб слави» очистили від скульптур «визволителів»

11:30 9 листопада 2023 р.

Фото: DailyLviv.com

У четвер, 9 листопада, з радянського меморіалу «Пагорб слави» у Львові демонтували скульптурні композиції «Батьківщина-мати», «Вояк зі стягом» та «Клятва».

Їх перевезли в музей тоталітарних режимів «Територія терору». «Сьогодні музей поповнився скульптурами з «Пагорбу слави», – повідомив перший заступник міського голови Андрій Москаленко, пише DailyLviv.com.

«Ми очищуємо наш простір від символів радянського періоду.  І Пагорб слави – не виняток. Окрім поховань, там були ще і три радянські пам’ятники. Сьогодні вони були демонтовані та «переїдуть» до музею «Територія терору» – там вони і будуть «прославляти» терор тих часів», – зазначила керуюча справами виконкому, в.о. керівника управління охорони історичного середовища Наталія Алєксєєва.

Вона додала, що також місто планує провести ексгумацію та перенести поховання з Пагорбу слави. Зробити це хочуть після того, як завершать ексгумацію на Личаківському військовому цвинтарі. «Це неможливо зробити швидко, бо процедура передбачає етап погодження на рівні області та Міністерства культури. До прикладу, етап погодження щодо ексгумації на Личаківському військовому цвинтарі зайняв понад пів року. Будемо починати цю процедуру і по Пагорбу слави. Думаю, що отримати всі дозволи зможемо в найближчі три-чотири місяці. Далі – передбачити видатки та у весняно-літній період розпочати роботи», – зазначила Наталія Алєксєєва.

Нагадаємо, мінкультури дало дозволи на ексгумацію братських радянських могил на «Пагорбі слави» у Львові. 

Зокрема, на «Пагорбі слави» похований радянський терорист Кузнєцов.

Нагадаємо, Меморіальний комплекс «Пагорб слави» у Львові від 1994 року є частиною історико-архітектурного заповідника «Личаківський цвинтар». Тут поховані російські та радянські військовики, які загинули під час Другої світової війни. Загальна площа території 0,76 га, на якій розташовані три великі пропагандистські скульптури та десятки могил.

Читайте також: Рештки диверсанта Кузнєцова хочуть обміняти на прах гетьмана Дорошенка

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.comджерела 1