Паніка захлеснула! В окупантів немає шансу. ЗСУ діють швидше: нові сюрпризи для армії РФ. Там пастка.

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Російські військові пропагандисти продовжують нити та панікувати у зв’язку з ситуацією на лівому березі Дніпра. А все це через те, що передові підрозділи української армії продовжують десантну операцію та розширення плацдарму.

Так, один російський пропагандист Романов у своєму Telegram-каналі повідомляє, що ЗСУ сконцентрували дуже щільне скупчення коштів та сил протиповітряної оборони на правому березі Дніпра на схід від Антонівського мосту.

Крім того, він істерить на рахунок того, що це є серйозною проблемою для російської авіації, яка не може безкарно проводити атаки та удари з повітря.

За словами військового пропагандиста, українські бійці діють агресивно та просувають деякі засоби ППО у 2-3-кілометрову зону берегової лінії, що сильно дратує росіян та дії їхньої авіації.

Більше того, Романов повідомляє, що місцеве командування обманює Москву і не повідомляє реального стану справ, намагаючись прикрасити ситуацію.

Зазначимо також, що сили оборони України просунулися на трьох ділянках Херсонського напрямку на лівому березі Дніпра. А в районі Антонівського мосту збільшили зону контролю, трохи розширивши плацдарм. Про це повідомили аналітики DeepState.

«Операція корпусу Морської піхоти розпочалася 14 жовтня з висадки у кількох місцях. Ворог знав про ці місця, готувався і все одно змушений був відступати звідти», — пишуть OSINT-аналітики.

Під натиском українських сил у районі населеного пункту Кринки противник відступив на позиції біля траси Т2206, проте через складність операції утримати позиції у лісі біля траси та на виступі у глибині ворожих порядків у Підстепового не вдалося.

Також повідомляється, що противники на ці ділянки підтягують резерви. Очікується, що на цей напрямок незабаром прибудуть новостворені формування ЗС РФ.

«Морпіхи роблять свою роботу і звичайно без втрат не обходиться», — йдеться у повідомленні.

Водночас, за даними генштабу ЗСУ, на Херсонському напрямку окупанти мають проблеми з дисципліною особового складу. Через значні втрати почастішали випадки дезертирства та відмов виконувати бойові завдання.

«У районі населеного пункту Раденськ Херсонської області у підрозділах російських окупантів почастішали випадки відмови мобілізованих російських терористів від виконання наказів на ведення наступальних дій та дезертирства через значні втрати вбитими та пораненими», — повідомила прес-служба ЗСУ.

Аналітики ISW також проінформували про те, що українські війська незначно просунулися на південно-західному куті ферми з виробництва сонячних панелей поблизу Підстепового.

Водночас, інші відео підтверджують, що Сили оборони утримують позиції у будинках у Кринках. Російський військовий блогер також підтвердив, що позиційні бої продовжуються в Кринках і вздовж лінії Піщанівка — Пійма.

Ворог продовжив лютувати і атакувати правий берег Херсонської області. Південне оперативне командування України заявило, що окупаційні війська завдали дев’ятьох авіаударів 50 бомбами по населених пунктах минулої доби.

Раніше військовий експерт Владислав Селезньов розповів, що ВСУ має три плацдарми для наступу на лівому березі Дніпра в Херсонській області.

За його словами, ЗСУ утримують одразу три плацдарми між Дніпром та річкою Конка. Перший – у районі Дач та Антонівського мосту неподалік окупованих Олешок, до яких поки що наблизитися неможливо. Другий – у районі залізничного мосту у напрямку сіл Піщанівка та Заплава, третій – на групі островів від Козачих Таборів до Кринок.

«Однак у нього все ж таки перевага в авіаційному компоненті, а це означає, що нашим морпіхам на плацдармах буде дуже важко. Зокрема, поки немає можливості навести понтонно-мостову переправу та забезпечити її постійну роботу. Для цього потрібно ще більше розширювати плацдарми та відтісняти ворожу артилерію», — пояснив Селезньов.

Залишити відповідь