Перемога України приведе до демократизації Росії — представник Румунії

ПОЛІТИКА


Державний секретар прем’єр-міністра Румунії з питань зовнішньої політики, безпеки і стратегії Юліан Кіфу впевнений, що перемога України у війні з Російською Федерацією приведе до демократизації останньої.

«Перемога України приведе і до демократизації Росії», — сказав Кіфу на 15-му щорічному Київському безпековому форумі, організованому фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», у п’ятницю.

Державний секретар вважає, що з нинішньої війни необхідно засвоїти уроки, один з яких говорить про те, що «сірі зони означають зелене світло для агресора».

Кіфу також побоюється, що Росія може використати свій вплив на Придністров’я і перетворити відповідну територію на «новий Калінінград».

Окрім цього, Кіфу наголосив на важливості посилення безпеки в Чорноморському регіоні.

«Ми працювали на Мадридському саміті й обстоювали питання, щоб Чорномор’я розглядалося як регіон стратегічного інтересу для НАТО. І я думаю, нині ми можемо спільно з нашими українськими друзями боротися за те, щоб Чорноморську стратегію опрацьовував також Конгрес США», — сказав він.

Київський безпековий форум «За нашу і вашу свободу / Fighting for NATO» відбувається в українській столиці 25-26 травня.


Посилання на джерело