Переплутали з міністром: прокуратура Португалії помилково звинуватила прем’єра у корупції

СВІТ

КИЇВ. 13 листопада. УНН. Премʼєр-міністр Португалії Антоніу Кошта був помилково звинувачений у корупції, оскільки прокуратура неправильно розшифрувала записи та переплутала його з міністром економіки — Антоніу Коштою Сілвою. Про це пише Euronews, передає УНН.

Деталі

Португальська прокуратура неправильно розшифрувала записи прослуховування, які нібито вказують на причетність премʼєр-міністра до корупційного скандалу.

Після чого португальські правоохоронці провели обшуки у декількох міністерствах та в резиденції прем’єра. Перевірки призвели до низки арештів, зокрема були затримані керівник апарату прем’єр-міністра Вітор Ескаріа, президент міської ради, консультант та двоє представників адміністрації.

Тоді прем’єр-міністр заявив, що не вчиняв злочинів, але згоден піти у відставку. Політик також запевнив, що готовий до співпраці із судом.

Доповнення

Розслідування стосується угоди, яка дозволила компанії Lusorecurso розробку літієвої шахти в Монталегре. Правоохоронці були переконані, що до цього причетний Антоніу Кошта. Проте, як виявила прокуратура, записи прослуховування вказують на міністра економіки, а не на прем’єр-міністра, якого звинуватили раніше.

Нагадаємо

На тлі корупційного сканадалу президент Республіки Португалія Марселу Ребелу де Соуза оголосив, що розпускає парламент (Асамблея Республіки), а також повідомив про призначення дострокових виборів до законодавчих органів на 10 березня.

Таким чином помилка прокуратури стала причиною втрати голови уряду та призвела до розформування парламенту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франція вимагає від ЄС створити наглядовий орган для боротьби з корупцією

Залишити відповідь