Перший же український F16 стане одним із найсильніших сигналів від світу – Зеленський

СУСПІЛЬСТВО


24 травня президент України Володимир Зеленський провів перше засідання Ставки після всіх важливих візитів. Фото: скріншот з відео

24 травня президент України Володимир Зеленський провів перше засідання Ставки після всіх важливих візитів, зустрічей і рішень – оборонних рішень, над якими влада працювала доволі довго.

Передусім це стосується авіаційної коаліції – коаліції сучасних винищувачів для України. Про це глава держави повідомив у вечірньому зверненні, передає Gazeta.ua.

«Робимо все, щоб скоротити час до результату, до появи в українському небі нових і потужних літаків з українськими пілотами. Зрозуміло, що цей глобальний крок дозволить розширити наші оборонні можливості. Бо лише з потужними літаками система протиповітряної оборони стає повноцінною», – зазначив президент.

Зеленський наголосив, що перший же український F16 стане одним із найсильніших сигналів від світу, що Росія через її ж агресію лише втрачатиме – буде слабшою, ставатиме ще більш ізольованою.

За його словами, це буде сигнал, що російський терор програв, а наш світ, який заснований на повазі до незалежних націй і до права народів самим обирати свій шлях, – вистояв.

Президент пообіцяв, що влада підготує всю необхідну базу, щоб такий авіаційний перехід відбувся максимально швидко й ефективно.

«Наші воїни вже довели, що можуть оволодіти сучасною зброєю так результативно, як від нас навіть не очікували. Із літаками, я впевнений, буде так само успішно. Головне – швидкість тренування і постачання, тобто час, який мине між рішеннями і реальним захистом нашого неба», – підкреслив Зеленський.

Доповнюється…
Джерело