Під Києвом стартувало будівництво музею ретроавтомобілів

СУСПІЛЬСТВО

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

З’явилося відео, як вперше в атомний блок на Рівненській АЕС завантажено атомне паливо неросійського виробництва.

Відео опублікувало Міністерство енергетики України

У відомстві назвали подію історично, адже Україна ставить крапку в монополії росії на ринку ядерного палива.

Паливо було вироблене компанією Westinghouse за участі українських фахівців. Ця подія відкриє шлях до швидких санкцій проти росіян.

Читайте також«Щоб не хвилюватись про можливі прильоти, думали, як швидше зібрати малину». Як агрофірма «Сила природи» з Харківщини продовжує експортувати органічні ягоди

Міністр енергетики Герман Галущенко наголосив, що наразі не залишилось перепон для запровадження санкцій в атомній галузі проти росії. Завантаження шведського ядерного палива у реактор Рівненської АЕС продемонстрував, що країна-агресор вже не є унікальним виробником у цій сфері.

«Не залишилося жодної перепони для того, аби накласти санкції на російську атомну галузь», – сказав Галущенко.

Міністр зазначив, що до цього ядерне паливо цього типу виготовлялося виключно росією, через що країни, які його використовували, були залежними від держави-терориста. Цей аргумент, зокрема, використовувала низка держав, аргументуючи під час відповідних перемовин свою відмову від накладання швидких санкцій на російську атомну галузь.

«Зараз уже ведеться робота з низкою європейських країн, підписані відповідні документи. Ми працюємо над тим, аби замінити росію на ринку ядерного палива», — додав Герман Галущенко.

За даними британської розвідки, перезавантаження реактора на Рівненській АЕС західним паливом замість російського, суттєво зменшує вплив рф на енергозабезпечення України. 

Нагадаємо, в Україні побудують дев’ять атомних енергоблоків за технологіями Westinghouse.

Фото: скриншот із відео.

Добавить комментарий