Пішов з життя «батько рівненського баскетболу» Сергій Шемосюк

Події України

Пішов з життя «батько рівненського баскетболу» Сергій Шемосюк, який першим в Україні переклав на державну мову правила змагань з баскетболу.

Про це в Телеграмі повідомив голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш.

«На 68 році пішов з життя, як його називали, «батько рівненського баскетболу» Сергій Шемосюк. Пішов раптово і для всіх несподівано», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, він першим в Україні переклав на державну мову правила змагань з баскетболу. Розробив не один методичний посібник з цього виду спорту.

Як розповів Карауш, Шемосюк заснував рівненський баскетбольний клуб і команду «БК-93».Як інформує у Фейсбуці Рівненська обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву, кожен у місті, хто мав дотик до цього спорту, пройшов через баскетбольну душу Сергія Шемосюка.

Як написав у Фейсбуці директор Костопільської дитячо-юнацько спортивної школи Юрій Шарманський, Шемосюк – легенда рівненського баскетболу, він був безкомпромісним, неординарним, чоловіком, який насправді за життя нажив більше ворогів, ніж друзів через свою харизму, характер, статус, позицію.

Як інформує Федерація баскетболу України, 2 квітня, на 68 -му році життя перестало битися серце у батька рівненського баскетболу – Сергія Шемосюка.

Сергій Степанович Шемосюк народився 16 квітня 1956 року. Закінчив Брестський державний педагогічний інститут. З 1977 року працював у рівненському ДЮСШ.

В 1993 році був одним з засновників головної баскетбольної команди Рівненщини БК-93 Пульсар, до 2007 року очолював команду, пройшовши з нею шлях від Першої ліги до Суперліги. У 1999 році він запросив молодого таланта Сергія Ліщука до основної команди Пульсара, давши йому шлях у великий баскетбол.

З 2007 по 2022 рік був директором Обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву міста Рівне. Після цього він продовжив тренерську діяльність, виховуючи нові покоління українських баскетболістів.

Раніше ми повідомляли, що помер український спортивний журналіст Артем Франков.

Також ми писали, що пішов з життя громадський та політичний діяч, доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України, народний депутат України І-IV скликань, почесний громадянин Львова Ігор Юхновський.

⚡️⚡️⚡️ Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь