Польща формує нову дивізію на кордоні з Білоруссю для захисту від імперії

СУСПІЛЬСТВО


Польща формує нову дивізію на кордоні з Білоруссю для захисту від імперії

08:04 13 листопада 2023 р.

Військові частини нової дивізії будуть розташовані в гарнізонах у чотирьох воєводствах.

12 листопада ц.р у Чартаєво голова Міністерства національної оборони Республіки Польща Маріуш Блащак зустрівся з військововслужбовцями танкового батальйону новосформованої 1-ї піхотної дивізії. Про це повідомило Міністерство оборони Польщі, пише DailyLviv.com.

«Подивіться, яка різниця між тим, що було до 2015 року, коли на сході нашої країни відбувалася ліквідація військових частин, і тим, що відбувається вже кілька років. Ми будуємо нові військові частини…Ми оснащуємо ці частини сучасною зброєю, – зазначив міністр М. Блащак під час зустрічі з військовими. – Ми усвідомлюємо загрози. Ми чудово усвідомлюємо, що кремлівські правителі почали війну, бо хочуть відбудувати Російську імперію. Це завжди було небезпечно для народів, які жили по сусідству». 

Біля кордону з Білоруссю створено нову військову частину (танкову бригаду) новосформованої дивізії Війська Польського. Бронетанкова бригада буде призначена для ведення бойових дій у складі дивізіону або самостійно в різних рельєфно-кліматичних умовах. Створення цієї бригади значно посилить бойовий потенціал збройних сил Польщі на північно-східному напрямі.

На першому етапі створення підрозділу тут дислокуватиметься понад сто бійців, а згодом – кілька сотень постійно. Підрозділ матиме сучасну техніку, закуплену для Польщі в останні роки – танки К2, міномети «Рак», системи «Попрад». 

Формування 1-ї піхотної дивізії розпочалося у вересні 2022 року. У підсумку дивізія складатиметься з 12 військових частин, у тому числі 4 загальновійськових бригад, артилерійської бригади, 4 полків і 3 спеціалізованих батальйонів. Вони будуть розташовані в гарнізонах у 4 воєводствах: Підляському, Мазовецькому, Вармінсько-Мазурському та Куявсько-Поморському. Дивізія налічуватиме понад 30 тис. солдатів і буде оснащена найсучаснішим обладнанням, у тому числі: танками K2, гаубицями Abrams, K9, безпілотними комплексами Krabs і Gladius. Найважливішим завданням 1-ї піхотної дивізії є зміцнення оборони східної стіни країни. У разі виникнення загрози її завдання полягатиме в тому, щоб поставити ефективний бар’єр і зупинити наступальні дії противника.

Це вже п’яте тактичне об’єднання в сухопутних військах Війська Польського. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.comджерела 1