Португальський прем’єр йде у відставку на тлі корупційного скандалу

СВІТ

КИЇВ. 8 листопада. УНН. Прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта подав заяву про відставку після того, як став об’єктом розслідування правоохоронців щодо літієвих і водневих проектів. Прохання про відставку було прийнято президентом Португалії. Про це повідомляє УНН із посиланням на європейський інформаційний телеканал.

Деталі

Антоніу Кошта, який є об’єктом незалежного розслідування прокуратури, відкритого у Верховному суді Португалії, подав у відставку з посади прем’єр-міністра країни.

Повідомляється, що посадовець очолював уряд з 2015 року, – він подав у відставку після обшуків у палаці Сан-Бенту (резиденція португальського парламенту у в Лісабоні – ред.), спрямованих щодо керівника його апарату Вітора Ескаріа та членів португальського уряду.

У своїй заяві португальцям Антоніу Кошта сказав, що на його сумлінні не було жодної незаконної чи небажаної діяльності, і він готовий співпрацювати з правосуддям, але не знає причини розслідування.

Прохання про відставку прийняв президент республіки Марсело Ребелу де Соуза, який також терміново скликав партії, що мають місця в парламенті.

Контекст

Португалія є найбільшим у Європі виробником літію, який використовується в електромобілях і для живлення електронних приладів.

Місцеві ЗМІ припускають що проведення обшуків пов’язано з проектами по видобутку літію на півночі країни та можливими привілеями з боку уряду країни щодо компаній, які намагаються отримати доступ до португальських родовищ.

У рамках операції з розслідування компаній у секторі водню та літію, португальська поліція 7 листопада обшукала понад 40 місць, включаючи кілька міністерств і офіційну резиденцію прем’єр-міністра під час.

Перевірки призвели до низки арештів, зокрема затримані керівник апарату прем’єр-міністра Вітор Ескаріа, президент міської ради, консультант та двоє представників адміністрації.

Також звинувачені міністри навколишнього середовища, інфраструктури, а також колишній міністр навколишнього середовища Португалії.

Раніше УНН повідомляв, що Франція хоче, щоб Європейський Союз створив незалежний наглядовий орган для боротьби з корупцією в інституціях ЄС, які останніми місяцями стрясали скандали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна може отримати “зелене світло” на переговори щодо членство в ЄС вже цього тижня — Reuters

Залишити відповідь