Потрібно допомогти Україні у війні з РФ, щоб вона приєдналася до альянсу в майбутньому, — помічниця генсека НАТО

ПОЛІТИКА


Потрібно допомогти українському народові перемогти у війні з РФ сьогодні, щоб Україна приєдналася до НАТО в майбутньому, заявила помічниця генерального секретаря НАТО з публічної дипломатії Байба Браже.

Під час онлайн-виступу на Київському безпековому форумі, започаткованому фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», вона наголосила, що НАТО підтримує Україну і робить усе можливе для перемоги у війні з російським агресором.

«Ця війна повністю змінила ландшафт безпеки в Європі — дії Росії загрожують євроатлантичній безпеці. Україна як незалежна демократія відіграє центральну роль для євроатлантичної безпеки», — зазначила Браже.

Вона наголосила, що НАТО розглядає себе альянсом «за мир», тому що діє насамперед за принципами статуту ООН.

«Тому для нас право на самооборону, право на захист свого вибору є невід’ємним правом країн, народів і особистостей», — зазначила помічниця генерального секретаря альянсу.

Вона наголосила, що члени НАТО підтримують Україну з 2014 року, тренуючи українських військових, а також у питаннях логістики, кібербезпеки, підтримки сил спецоперацій.

«Головна мета — надати Україні таку підтримку, яка буде сумісна з нашими стандартами, щоб ми могли взаємодіяти абсолютно ефективно і в плані обладнання», — додала Браже.

Говорячи про майбутній Саміт НАТО, вона наголосила, що Україна має повне право бути членом альянсу, її місце — в євроатлантичній родині.

«І це рішення було підкреслено ще в Бухаресті 2008 року. І з часом, з нашою допомогою, ви досягнете цієї мети. Це досить чітке зобов’язання з нашого боку. Ми повинні допомогти Україні в цій війні, щоб Україна була демократичною, вільною країною, яка зможе приєднатися до НАТО в майбутньому. Це наша колективна місія, і ми хочемо цього досягти», — сказала вона.


Посилання на джерело