Повітряні Сили знищили 18 “шахедів” та 17 крилатих ракет за ніч  

СУСПІЛЬСТВО

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Відбулася презентація відреставрованої унікальної хоругви та її 3D-моделі, зроблена художником Дмитром Крахмалюком.

Про це повідомили у Рівненському центрі цифрової історії.

Як у минулому, так і в сучасних часах хоругви були важливою частиною як військового об’єкта, так і храму. Вони мали велике релігійне значення і допомагали неграмотним людям розуміти віру через образотворче мистецтво.

Ця хоругва є особливою за своїми розмірами, оскільки вона досить велика і не притамання для Святоуспенського Богородичного храму в Караєвичах.

Реставраторка з Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, Марта Москаль, розповіла, що ця хоругва була створена в період Бароко, що підтверджується її колористикою, зображеннями світла та емблематикою, такими як чаша та хрест.

Читайте також«Я працював на складах у Чехії, аби видавати книжки українською». Як заснувати видавництво у 22 роки? Історія «Прометея» Андрія Носача

Процес реставрації містив такі етапи, як:

  • стабілізація основи для запобігання руйнуванню,
  • антисептування для видалення грибків та мікроорганізмів,
  • вирівнювання основи для виправлення деформацій,
  • ліквідація проривів за допомогою латкування,
  • армування та заповнення проривів паклею,
  • очищення поверхні від забруднень,
  • лакування хоругви та тонування.

Реставрація була виконана з використанням сучасних європейських методів імпрегнації, що зміцнили тканину хоругви і зробили її більш стійкою до вологості та температурних змін.

Хоругва — релігійне знамено, яке літургійно використовується в християнських церквах під час церковних святкувань та богослужінь. Хоругви повинні переноситися у релігійній процесії — хресному ході. В інший час, як правило, зберігаються в храмі, біля вівтаря.

Нагадаємо, ми розповідали, що у Рівному оцифровують козацьку хоругву XVIII століття.

Фото: digitalhistory.center.

Залишити відповідь