Повне оточення! Їм кінець – тисячі солдат: це гірше за Іловайськ. Коридору кінець – добити!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Українським Збройним силам після звільнення Андріївки на Донеччині доведеться зробити ще багато кроків, перш ніж спробувати взяти сусідній Бахмут в оперативне оточення.

Про це в ефірі українському телеканалу розповів військовий оглядач Давид Шарп.

«Андріївка — це важлива точка, але лише точка на цьому (Бахмутському, — Ред) напрямку. До того, як звільнити цей населений пункт, українці насправді зробили ще важливіші кроки — це заняття панівних висот у районі Андріївки та Кліщіївки. Наскільки я розумію, ситуація в Кліщіївці для російської армії вкрай плачевна», — зауважив він.

Тому для ЗСУ — це насамперед важливий крок серед багатьох інших, які ще доведеться зробити для того, щоб оточити Бахмут. Очевидно, це завдання, як і раніше, стоїть, і до нього доводиться рухатися дуже повільно і з великими втратами, проте просування триває.

«У будь-якому наступі дуже важливими є тривалість і системність, і тут ми бачимо, в першу чергу, на південному фланзі, ми цю системність і поступове просування бачимо. Вклинення в оборону росіян зазвичай призводить до того, що створюється і загроза флангу сусідніх позицій, а отже часто полегшується можливість звільнення наступного населеного чи опорного пункту», — пояснив експерт.

За його словами, на цьому напрямку найважливішим є контроль за дорогами і, за великим рахунком, за нього триває боротьба. Просування та взяття під вогневий, а потім і фізичний контроль доріг, що ведуть до Бахмута, призведе до оперативного оточення і поставить всю російську оборону в районі міста під серйозну загрозу.

«Можу припустити, що вони спробують уперто утримувати позиції, які ще займають, і, ймовірно, спробують контратакувати. Російська доктрина передбачає, крім, власне, оборони, навіть коли є відхід з основних позицій, спробу введення в бій резервів і контратак. Тому я припускаю, що якщо у них ці резерви хоч якось знайдуться, вони спробують контратакувати і в районі Андріївки, і в районі Кліщіївки», — припускає він.

Водночас Курдюмівка стане наступним пунктом, де є теж серйозні висоти, які мають велике значення для тієї місцевості та потенційного контролю над дорогами.

«І це пункт, за який триватимуть жорстокі бої – підозрюю, він є пріоритетним для українського командування в цьому районі», — наголосив Давид Шарп.

Додамо, наші військові днями звільнили Андріївку, яка розташована біля Бахмута. У ході операції бійці знищили значну частину угруповання, яке було у населеному пункті, проте змогли й поповнити обмінний фонд.

Після того, як наші бійці знищили командирів 72 бригади армії окупантів, частина російських військових ще переховувались в оточеному селищі. Бійці Третьої штурмової дали їм вибір: полон або смерть.

Бійці підняли у небо безпілотник з гучномовцем та командир 2-го штурмового батальйону оголосив ультиматум ворогу. Окупанти мали вибір або померти на полі бою, або здатися на милість наших військових.

«В результаті бойової операції частина окупантів здалася», – мовиться в повідомленні.

Під час свого «звернення» військові України зазначили, що єдина причина пропозиції здатися в полон – необхідність поповнення обмінного фонду.

Залишити відповідь