Президент Кіпру закликав ЄС брати більшу участь у зусиллях з відновлення єдності острова

СВІТ

КИЇВ. 25 травня. УНН. Президент Кіпру Нікос Хрістодулідес хоче більшого залучення Європейського Союзу щодо спроб покласти край поділу острова, який триває вже десятиліттям. Про це він заявив у четвер, пише Reuters, передає УНН.

Деталі

Кіпр був розділений в результаті турецького вторгнення ще в 1974 році, який був спричинений коротким переворотом, організованим військовою групою, яка тоді керувала Грецією. Цей тривалий поділ острова є джерелом тертя між союзниками по НАТО — Грецією і Туреччиною, пише видання.

Турецька сторона завжди прагнула тримати участь ЄС у мирних переговорах на відстані витягнутої руки, вбачаючи в блоці можливу упередженість, оскільки і Кіпр, і Греція є країнами-членами НАТО, на відміну від підтримуваної Туреччиною північної частини острова.

«Республіка Кіпр є членом Європейського Союзу, кіпрська проблема є європейською проблемою, і її вирішення безпосередньо впливає на Європейський Союз», — заявив Христодулідіс після зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцем у Берліні.

«У нинішніх геополітичних умовах, після російського вторгнення в Україну, Європейський Союз може — і повинен — зробити рішучий внесок у відновлення переговорів, в рамках Організації Об’єднаних Націй», — додав він.

Уряд греків-кіпріотів представляє весь острів в ЄС, хоча його повноваження на практиці закінчуються на лінії перемир’я 1974 року, що розділяє дві сторони. Турецько-кіпрську державу, що знаходиться на півночі Кіпру, визнає лише Анкара.

Останній раунд мирних переговорів між двома сторонами провалився у 2017 році.

Христодулідіс, який представляє сторону греків-кіпріотів на мирних переговорах під егідою ООН, заявив, що ЄС має «інструменти та стимули, які можуть привести до взаємоузгодженого рішення для кіпрського народу, греків-кіпріотів і турків-кіпріотів, для Туреччини, для Європейського Союзу».

Він також зазначив, що Кіпр підтримує санкції ЄС проти росії через її вторгнення в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єврокомісар з питань юстиції розкритикував Кіпр за недостатнє заморожування російських активів

Добавить комментарий