Президент Польщі припустив, коли Україну нарешті запросять у НАТО

Політика, Світ

Президент Польщі Анджей Дуда сподівається, що Україна отримає запрошення до НАТО через рік, на наступному саміті Альянсу.

Про це він сказав перед початком засідання Євроатлантичної ради у Вашингтоні, повідомляє «Європейська правда».

Він згадав про свою зустріч з президентом Володимиром Зеленським два дні тому у Варшаві і зазначив, що формальне запрошення України до НАТО є вкрай важливим лля України і Зеленського.

«Цей саміт це запрошення найімовірніше не надішле. Але я сподіваюся і буду про це говорити, що воно стане фактом на наступному саміті НАТО, який відбудеться в Гаазі», – сказав Дуда.

Він наголосив, що ніхто ззовні не має права блокувати членство України в Альянсі, і додав, що це має бути демократичне рішення українського народу і країн-союзників.Нагадаємо, Генсек НАТО Йенс Столтенберг пояснив, чому Україна не отримає запрошення до НАТО на нинішньому саміті у Вашингтоні.

У попередньому проєкті тексту спільного комюніке Північноатлантичного альянсу шлях України до вступу в блок названо «незворотним». Але проти такого формулювання виступили деякі країни.

Так, французький президент Емманюель Макрон заявив, що Сполучені Штати та Німеччина є головними противниками вступу України до Північноатлантичного альянсу, тому якогось прориву від саміту у Вашингтоні очікувати не слід.

⚡⚡⚡ Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь