Пушилін, ти чув? Це місто окуповане з 2014: ПАСТКА НА ДОНБАСІ — ЗСУ пішли на штурм! Ворог тікає — хана!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Передові підрозділи українські бійці змогли здійснити нове просування в районі терикону на західній околиці Горлівки.

Про це повідомляє військовий експерт Артем Кравчук.

Він також зазначив на карті зону просування ЗСУ, яку вдалося геолокувати за кадрами російських воєнкорів. Вказані території були окуповані Росією з 2016 року.

У своєму Telegram-каналі Кравчук зазначив, що контроль над панівними висотами на териконі дозволить ЗСУ контролювати західні околиці міста, відкриваючи оперативний простір для ЗСУ.

На опублікованих кадрах ясно видно, які позиції звільнили українські військові. Контроль над териконом дозволяє добре бачити будинки у самій Горлівці.

«Цікавий хід подій. Панівні висоти на териконах дають контроль над західними околицями міста, і, судячи з кадрів, відкривається оперативний простір для Сил оборони. На відео ясно видно, де знаходяться позиції ЗСУ, і чітко видно кожну будівлю міста. Потрібен час для закріплення або хоча б для з’ясування ситуації, поспішати нема куди, тільки тримати кулаки і вірити», — пише експерт.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що армія РФ масово гине під Авдіївкою, втрачаючи до батальйону на добу.

Про це пише військовий експерт Олександр Коваленко.

У своєму Telegram-каналі він зазначив, що з 10 жовтня російські окупаційні війська ведуть інтенсивні наступальні дії в районі Авдіївки, маючи колосальний для цього ресурс. Але вже більше місяця як досягти всіх поставлених до виконання ще 10 жовтня бойових завдань, вони так і не змогли.

2 дні тому Путін, другий раз за короткий термін, не більше місяця, відвідав штаб ПВО у Ростові. Навіть під час наступу на Бахмут Путін не відвідував штаб ПВО, а тут два візити з різницею на місяць.

«Це зайвий раз говорить про те, наскільки для нього важливо до Нового року та виборів у Росії досягти на фронті хоч якоїсь перемоги, яку можна було б згодувати споживачам «інформаційного фаст-фуду» як щось епічне та велике досягнення. Саме тому в районі Авдіївки зараз сконцентровано найбільшу масу сил і коштів на довжину фронту», — пише експерт.

Незважаючи на наявність у РФ серйозного артилерійського потенціалу, скористатися ним максимально ефективно вони не можуть, оскільки більшість панівних висот під контролем ЗСУ. Росіяни поки що оперують у районі однієї панівної висоти, яка не дає їм можливості розвернутися.

Зараз важливо не давати ворогові закріпитися на лівій стороні від залізниці, що не дозволить розпочати РФ більш злагоджені штурмові дії щодо Степового та зайти на Коксохім.

Розвинути успіх із Водяного на Північне ворогові не вдається. Серйозних змін, після того як СОУ витіснили РОВ 7 листопада з низки позицій на південь від балки, не відбувалося, хоча запеклі бої в даному секторі не вщухають 24 години на добу.

Таким чином те, що за задумом російського командування мало зайняти пару діб, триває вже місяць і так повністю і не виконано, додав Коваленко.

Нагадаємо, раніше Залужний озвучив втрати РФ у живій силі та техніці за місяць штурмів Авдіївки.

«За місяць активних спроб захопити Авдіївку на Донеччині втрати РФ у живій силі склали понад 10 тисяч осіб. Крім того, українські військові знищили понад сотню ворожих танків, 250 одиниць іншої бронетехніки, 50 артилерійських систем та 7 штурмовиків «Су-25», — написав він.

Крім того, генерал опублікував кілька знімків з Авдіївського напрямку, на яких знято роботу Сил оборони. Зокрема, на цих фото можна побачити удари української реактивної артилерії по ворожих позиціях, роботу снайперів, а також пересування бійців на бронетехніці.

Залишити відповідь