"Україна не давала нам ні зброї, ні техніки" – командир РДК про прорив під Бєлгородом

СВІТ


На фото, як стверджує РДК, їхні бійці місті Грайворон Бєлгородської області. Фото: t.me/russvolcorps 

Операцію зі «звільнення» Бєлгородської області РФ російські добровольці проводять виключно власними силами.

Україна координувала дії з ними виключно до держкордону. Про це розповів командир «Російського добровольчого корпусу» Денис на псевдо «Вайт Рекс» в коментарі «24 каналу».

Він наголосив, що українські військові не заходили на територію Росії.

«Все, що за кордоном України – це наше рішення. Україна не давала нам ні зброї, ні техніки. До кордону координують українські військові, за межами – ми просимо друзів допомогти в плануванні. Вони можуть тільки так підтримати нашу місію», – сказав Денис.

З подібною заявою раніше виступив представник легіону «Свобода Росії» Ілля Пономарьов. За його словами, на Бєлгородщину заходили танки, захоплені в російської армії під час визволення Харківщини.

«Російський добровольчий корпус» та легіон «Свобода Росії» – це автономні підрозділи. У битві під Бахмутом вони були долучені, до визволення Харківської та Херсонської областей, але зараз це їхня операція, вони її спланували і виконують. Вони є частиною Збройних сил України, але жодної ролі українських військових там немає», – підкреслив Пономарьов.

22 травня у Бєлгородській області почалися військові дії, за які взяли відповідальність формування етнічних росіян – РДК та легіон «Свобода Росії». Обидва воюють на боці України. Російська місцева влада заявила про проникнення «української ДРГ» і запровадили режим «контртерористичної операції», який згодом скасували.

Головне управління воєнної розвідки події в області назвало операцією для створення «смуги безпеки», яку проводять громадяни РФ з легіону «Свобода Росії» та РДК. В Офісі президента кажуть, що непричетні, але «спостерігають із цікавістю».

23 травня легіон «Свобода Росії» та РДК заявили, що продовжують операцію зі «звільнення» Бєлгородської області. Ніяких деталей бійці не розкрили.
Джерело