Рада передасть регулювання грального бізнесу Мінцифрі

Політика, Суспільство

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики планує ухвалити рішення про ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та передачу її функцій Міністерству цифрової трансформації.

Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко.

За словами Железняка, відповідне рішення ухвалять на основі двох законопроєктів — урядового №9256 та доопрацьованого самим нардепом №9256-д.

Він додав, що до законопроєкту також увійдуть, зокрема, норми з посилення покарання за незаконну рекламу та систему онлайн-моніторингу.

«Нагадаю, і так в законі вже є обмеження, просто їх ніхто не боїться порушувати», — написав Железняк.

Зазначимо, законопроєкт №9256 «Про внесення змін до деяких законів України щодо організації та проведення азартних ігор та лотерей» внесли у Верховну Раду ще у травні 2023 року. Його ініціатором виступив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

У проєкті закону пропонують ліквідувати КРАІЛ, а натомість створити інший уповноважений орган, що формуватиме й реалізовуватиме державну політику у сфері азартних ігор та лотерей.

Що передувало?

У березні на сайті Офісу президента з’явилася петиція із закликом обмежити гральний бізнес. ЇЇ автор наголосив, що військовослужбовці, які вже третій рік перебувають на фронті в стресових умовах, є особливо психологічно вразливими. Тому для багатьох із них азартні ігри стають єдиним способом впоратися зі стресом і, як наслідок, швидко викликають дофамінову залежність та послаблюють самоконтроль.

Менш як за чотири години ця петиція набрала 25 тисяч підписів, необхідних для того, щоб її розглянув президент. Згодом Зеленський доручив відповідним органам зібрати дані про те, наскільки поширений гральний бізнес і як він впливає на частину суспільства.

читайте також

Через нелегальне казино українці перерахували в росію майже 3 млрд гривень — поліція

Авторка: Дар’я Головко

Залишити відповідь