Ремонт будинків у Львові, куди влучила ракета, загальмували через страйк на кордоні з Польщею

СУСПІЛЬСТВО


Ремонт будинків у Львові, куди влучила ракета, загальмували через страйк на кордоні з Польщею

15:15 21 листопада 2023 р.

У чотирьох будинках на вулиці Стрийській у Львові, які найбільше постраждали від російських ракет, тривають аварійно-відновлювальні роботи.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.

В одному з будинків залишилось встановити два вікна. У інших — ремонтують дах, заливають перекриття та монтують вікна.

Через страйки на кордоні з Польщею будуть шукати об’їзди, аби вчасно доставити черепицю для даху. Про перебіг робіт розповів заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

«Будинок № 68 – з усіх будинків тут найбільша готовність. Дах перекрито, черепицю укладено. Вікна всі стоять, окрім двох аркових. На виробництві поламалось устаткування, яке виготовляє аркове вікно, але довгої затримки не буде. Вхідна брама – рама виставлена, але дверей не вставляли. Це прохання самих мешканців. Адже тривають будівельні роботи, і люди бояться, щоб не пошкодити таких гарних дверей. Тому ті чекають свого часу.

Будинок № 66 – комини і фронтони вже вимуровано. Зараз виставляють риштування і починають зводити каркас даху. Дерево є, бригада є – затримки з виконанням не буде.

Будинок № 64 – це той, де руйнування були наймасштабнішими: у нього прилетіла ракета, яка й пробила поверхи згори й до самого низу. Вже два перекриття залито, на черзі останнє – і тоді вже монтаж даху.

Будинок № 62 – триває монтаж перших вікон, до кінця тижня планують вставити вже всі. Також зараз тут працюють дві бригади даховиків, щоби пришвидшити накриття гідроізоляційною плівкою. Мета одна – щоб не затікало в сам будинок. Черепиця на цей будинок вже закуплена.

На жаль, з’явився форс-мажор. Під час сьогоднішнього виїзду генпідрядник робіт у цих будинках ЛКП «Рембуд» повідомив: маємо логістичну проблему через страйки на кордоні з Польщею. Будинки на Стрийській перекриваємо керамічною черепицею, оскільки це історичні будівлі. А 66-й будинок ще й має радіальний дах. І от власне для нього потрібна специфічна черепиця – «Бобровий хвіст». Її не виготовляють в Україні. З доброго – вона вже є замовлена і виготовлена на заводі за кордоном. Зі складного – треба шукати об’їзди, щоб доставити її вчасно», – розповів Любомир Зубач.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook
джерела 1