Reuters: у рф просувається будівництво заводу з виробництва іранських дронів

СВІТ

КИЇВ. 14 листопада. УНН. Супутникові знімки показують прогрес у будівництві в росії заводу з масового виробництва дронів-камікадзе іранської розробки, які москва, як очікується, націлить на українські енергетичні об’єкти, з посиланням на звіт дослідницької організації в понеділок повідомило Reuters, пише УНН.

Деталі

Попри досягнутий прогрес, ні США, ні їхні союзники не запровадили санкції щодо власника заводу, АТ “Алабуга”, або пов’язаних із ним компаній, ідеться в доповіді Інституту науки і міжнародної безпеки (Institute for Science and International Security).

У звіті йдеться про те, що супутниковий знімок, зроблений у середині вересня, показав, що нове будівництво на заводі “безпосередньо” корелює з планом будівлі, що просочився, яким газета Washington Post поділилася з інститутом раніше цього року.

Будівля, згідно з іншими документами, що просочилися, буде використовуватися для масового виробництва іранського Shahed-136, що включатиме вдосконалення іранських виробничих процесів “і, зрештою, розширення можливостей дронів”, ідеться у звіті.

На супутниковому знімку також видно будівництво інших споруд і нових периметрів безпеки з контрольно-пропускними пунктами, ідеться в повідомленні.

“З наближенням зими… можна очікувати, що росія прискорить атаки Shahed-136 на життєво важливу енергетичну інфраструктуру України, створивши жорстокі умови життя для цивільного населення”, – ідеться в доповіді.

“Ключовим запізнілим кроком” для Вашингтона є введення санкцій проти “Алабуги” і пов’язаних із нею компаній, ідеться в доповіді.

Завод розташований за 800 км на схід від москви в Республіці Татарстан. АТ “Алабуга” на 66% належить федеральному уряду і на 34% – республіці, ідеться в повідомленні.

Доповнення

У червні Білий дім заявив, що росія та Іран, схоже, поглиблюють своє оборонне співробітництво, і що, окрім постачань безпілотників, Тегеран працює з москвою над виробництвом іранських безпілотників у “Алабузі“.

Залишити відповідь