Ріші Сунак звільнив міністра внутрішніх справ Британії на тлі критики та суперечок

СВІТ

КИЇВ. 12 листопада. УНН. Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак звільнив міністра внутрішніх справ Суеллу Браверман після суперечок щодо контролю пропалестинського маршу на вулицях Лондона. Про це передає УНН із посиланням на CNN.

Деталі

Прем’єр Британії Ріші Сунак звільнив міністра внутрішніх справ Суеллу Браверман в рамках кадрових перестановок в уряді в понеділок, 13 листопада, після того, як міністерка виступила з підбурливими коментарями щодо контролю за пропалестинськими маршами в Лондоні.

Згідно інформації ЗМІ, 43-річна Браверман неодноразово викликала суперечки на посаді міністра Кабінету міністрів Великобританії.

Востаннє в статті, у виданні The Times, вона звинуватила лондонську поліцію в тому, що та “грає в улюбленців” під час агресивних протестів щодо протистояння Ізраїлю та Гази, таким чином, поставивши «під тиск» Сунака.

Коментарі Браверман були також розкритиковані як такі, що розпалюють напруженість напередодні пропалестинського маршу в Лондоні в суботу, 11 листопада, в День пам’яті у Великобританії, який супроводжувався заворушеннями зі сторони ультраправих протестувальників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Король Чарльз ІІІ вперше виголосив промову у британському парламенті: говорив про виклики, нове законодавство та згадав Україну

Довідково

Суелла Браверман є ключовою фігурою правого крила правлячої Консервативної партії Великої Британії, а також відданою прихильницею Brexite, через що потрапляла в заголовки газет, зокрема стосовно своїх планів депортувати шукачів притулку до Руанди.

Ці плани Європейський суд з прав людини розкритикував як «неприйнятні».

У вересні 2022 року під час короткого прем’єрства колишнього прем’єр-міністра Лісс Трасс, відбулась відставка Браверман, але через шість днів її відновив на посаді Ріші Сунак.

Разом з тим, вважаючись фаворитом партійного лідера серед правих Консервативної партії, міністерка потрапила в заголовки з екстремальними зауваженнями щодо імміграції та нещодавнім описом бездомності як «вибору способу життя».

Як зазначає CNN, відхід Браверман з уряду відбувається на тлі того, що партія Ріші Сунака поки залишається достатньо непопулярною серед виборців, – опитування показують, що консерватори дрейфують до можливої катастрофічної поразки на виборах наступного року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія спрямувала санкції на золоті та нафтові мережі, що підтримують військову економіку рф

Залишити відповідь