Російський літак порушив повітряний простір Латвії

СВІТ

КИЇВ. 7 листопада. УНН. Російський літак порушив повітряний простір Латвії поблизу кордону. Після цього борт повернувся в росію. Оперативну інформацію щодо інциденту передали до НАТО. Про це повідомила пресслужба Міноборони Латвії, передає УНН.

Цитата

“Після незаконного перетину кордону літак повернувся на територію росії. Враховуючи виявлене порушення, NBS розпочав необхідні дії для запобігання будь-якій загрозі безпеці Латвії. Оперативну інформацію передали до НАТО”, — йдеться в офіційному повідомленні Міноборони Латвії.

Деталі

Радар ВПС Національних збройних сил зафіксував порушення повітряного простору напередодні у понеділок, 6 листопада, однак латвійське відомство повідомили про цей інцидент лише сьогодні, 7 листопада.

У Міноборони наголошують, що з огляду на повномасштабне вторгнення росії в Україну Латвія посилила охорону сухопутних кордонів, повітряного простору та територіальних вод. Крім того, повітряний простір Латвії та країн Балтії нині патрулюють країни-союзники по НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Транспортним засобам із російськими номерами заборонять їздити Латвією

У Міноборони також наголосили, що вони продовжують спостерігати за ситуацією у небі. І системи спостереження за повітряним простором NBS здатні негайно виявляти порушення повітряного простору та інформувати про це НАТО для спільного прийняття рішення щодо необхідних дій.

Додатково

Міністерство оборони також повідомило про цей випадок МЗС для подальших дипломатичних заходів.

7 листопада в МЗС був викликаний тимчасово уповноважений співробітника посольства росії в Латвії. Йому вручили ноту протесту у зв’язку із цим інцидентом.

Залишити відповідь