СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Ірини Фаріон

СУСПІЛЬСТВО


СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Ірини Фаріон

16:04 15 листопада 2023 р.

Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки Ірини Фаріон.

Про це повідомила СБУ, пише DailyLviv.com.

За матеріалами слідства, в одному зі своїх інтерв’ю народна депутатка України 7-го скликання зазначила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями. Це викликало хвилю обурення серед українських захисників та в суспільстві загалом.

Читайте також: Студенти Львівської політехніки вийшли на мітинг проти Ірини Фаріон (відео)

Крім того, у своїх соцмережах фігурантка опублікувала допис зі скріншотом повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму, в якому були вказані ім’я, прізвище та інші персональні дані відправника.

Це стало підставою його переслідування з боку російських спецслужб.

Кримінальне провадження за цими фактами відкрито за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  • ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю);
  • ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер);
  • ст.182 (порушення недоторканності приватного життя).

СБУ ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань Ірини Фаріон.

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, омбудсмен Лубінець поскаржився на Фаріон у СБУ. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звинувачує професорку Львівської політехніки у розголошення конфіденційної інформації і персональних даних.

Так він відреагував на те, що екснардепка оприлюднила дані про кримського студента, який написав їй лист-підтримку. За це студента з Криму Максима Глєбова затримала ФСБ рф.

Читайте також: Професорка Ірина Фаріон злукавила, що не знала, звідки студент Максим Глєбов

Як писав DailyLviv.com раніше, у Львівській політехніці прокоментували резонансну заяву Ірини Фаріон про мову військових. Зокрема, мовознавиця Ірина Фаріон розкритикувала російськомовних українських військових, зокрема з Третьої штурмової бригади, яка створена на базі добровольчого формування “Азов”.

Фаріон заявила, що не вважає

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.comджерела 1