Ще сімом дітям допомогли виїхати з окупації. Їхні сім’ї були свідками російських злочинів

Війна, Політика

З тимчасово окупованих частин Запорізької та Херсонської областей вдалося виїхати ще сімом дітям з батьками.

Про це розповів Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

Омбудсмен наголосив, що дехто з сімей став свідком того, як росіяни мародерили будинки місцевих жителів, змушували брати російські паспорти, вчиняли насильство над українцями, примушували дітей навчатися у школі за канонами «русского мира». Сім’ї, де є хлопці-підлітки, боялися, щоб їхніх дітей згодом заберуть до російської армії.

Тепер вони — у безпеці, з ними спілкуються і допомагають представники Офісу уповноваженого, державні структури та благодійні організації, додав Лубінець.

«Попереду чимало роботи: відновлення документів, влаштування дітей у навчальні заклади та гуртки, пошуки роботи та інше», — розповів омбудсмен.

Він зазначив, що повернути дітей з окупації допомагали такі благодійні та громадські організації, як «Благодійний фонд «Рокада», «Вірний шлях-Харків», «Посмішка ЮА», «Голоси дітей», а також ЮНІСЕФ та Координаційний центр з розвитку сімейних форм виховання та догляду дітей.

Депортація українських дітей 

Станом на початок квітня Україна підтвердила незаконне вивезення 19 546 дітей. 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента росії володимира путіна та уповноваженої зі справ дітей рф марії львової-бєлової. Їх підозрюють у незаконному вивезенні українських дітей з окупованих територій до росії. А в липні 2023 року Офіс генерального прокурора розпочав розслідування участі білоруського Червоного Хреста в депортації українських дітей.

У разі депортації вас або вашої родини можна звернутися до Офісу омбудсмена:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;  
  • на електронну пошту: [email protected];  
  • на гарячу лінію: 0 800 501 720;  
  • за телефоном: 044 299 74 08.

Також у разі депортації дитини можна заповнити онлайн-форму заяви «Повідомити про зникнення/депортацію/примусове переміщення дитини» на сайті «Діти війни».

читайте також

СБУ оголосила підозру двом українцям, які допомогли депортувати до росії 15 дітей з окупації

Залишити відповідь