Швейна фабрика на Закарпатті обшивала російську збірну з лижного спорту

СУСПІЛЬСТВО


Швейна фабрика на Закарпатті обшивала російську збірну з лижного спорту

15:56 10 листопада 2023 р.

Фабрика почала виконувати замовлення російської компанії, яка постачає спеціалізований одяг для спортивних команд країни-агресора з початку 2023 року.

Про це повідомила СБУ, пише DailyLviv.com.

Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрила на Закарпатті підпільне виробництво зимового спортивного одягу для національної збірної рф з лижного спорту.

Встановлено, що нелегальне пошиття відбувалося на базі одного зі швейних підприємств регіону. Фабрика почала виконувати замовлення російської компанії, яка постачає спеціалізований одяг для спортивних команд країни-агресора з початку 2023 року.

За даними слідства, протягом цього періоду підпільна майстерня виготовила та поставила до рф понад 40 гуртових партій зимових курток для російських лижників. Під час відправляння спортивного одягу фігуранти заклеювали на ньому марлевим скотчем російську символіку.

Щоб приховати нелегальні постачання, їхній «маршрут» пролягав через одну з європейських країн, де був  власник закарпатської швейної фабрики.

Ним виявився іноземець, який безпосередньо займався укладенням відповідних договорів з російськими замовниками та організовував переправлення готової продукції до рф.

Для забезпечення виробничого процесу у швейному цеху він залучив керівницю цього підприємства. Виконанням російського «замовлення» займалось не більше 5 швачок, яких відбирали серед «довірених» осіб.

Також швачки додатково проходили «інструктаж» щодо нерозголошення факту співпраці на користь країни-агресора серед навколишніх, знайомих та родичів.

Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України), триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.comджерела 1