Слабкість м’язів у людей похилого віку – це саркопенія. Як можна запобігти її трагічним наслідкам

Події України

Вітаю, друзі! Сьогодні хочу поговорити з вами про саркопоніє — стан, про який багато хто, можливо, навіть не чув, але на який заслуговує на увагу.

Що таке саркопенія?
Термін «саркопенія» походить із грецьких слів «sark» (плоть) та «penia» (дефіцит). Це означає буквально «недолік плоті» або втрату м’язової маси. Саркопенія — це вікова атрофія м’язів, яка призводить до їх поступового виснаження.

Вплив саркопонії на повсякденне життя
З віком багато хто з нас стикається зі зменшенням м’язової маси та сили. Це може виявлятися у скруті при виконанні звичайних справ, наприклад, при відкритті пляшок або піднятті ваг. Навіть підйом сходами, який колись здавався простим, може стати викликом.

Який вигляд має фізична слабкість?
Можливі ознаки включають сутулість, повільну ходьбу, труднощі з підняттям зі стільця, а також провисання шкіри в областях, де раніше були м’язи.

Наслідки втрати м’язової сили
Із зменшенням м’язової маси зростає ризик падіння та пов’язаних з ними травм, що може призвести до інвалідності. Втрата м’язової маси робить складними навіть найпростіші щоденні завдання.

Особистий досвід із саркопенією
За останні п’ять років я спостерігала, як фізичні сили моєї 80-річної матері та свекрухи стали слабшати. Їхня активність поступово знижувалася, вони ставали менш мобільними і в результаті залишалися вдома, скорочуючи соціальні контакти.

Як боротися зі саркопенією?
Хороша новина полягає в тому, що саркопонії можна протистояти. Дослідження показують, що ми можемо підтримувати і навіть нарощувати м’язову масу у похилому віці. Нам потрібно займатися фізичною активністю та правильно харчуватися, вживаючи достатню кількість білка.

Рекомендації для підтримки сили м’язів
Важливо активно використовувати м’язи: робити збирання, готувати і навіть прати вручну. Необхідно вживати білок протягом дня, починаючи з ранку, щоб підтримувати м’язову масу та силу.

Ця стаття покликана інформувати вас про саркопонію та способи її запобігання. Перед початком будь-якої програми вправ або змінити дієту, рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Отже, чи чули ви про саркопенію раніше? Як ви вважаєте, чи готові почати вживати заходів для підтримки своїх м’язів та сили? Поділіться своїми думками у коментарях!

Залишити відповідь