Снаряди для ЗСУ: МЗС Чехії заявило, що потрібно більше грошей

Події України, Світ

Партнери потребують більше грошей на закупівлю боєприпасів для України.

Про це заявив міністр закордонних справ Чеської Республіки Ян Ліпавський перед початком зустрічі голів МЗС держав НАТО в Брюсселі.

«Ми потребуємо більше грошей на ці боєприпаси», – наголосив Ліпавський.

За його словами, Україна потребує більше боєприпасів, адже Росія досі має можливість виробляти набагато більше, ніж Україна може дозволити собі використати на фронті. Чеська ініціатива спрямована саме на те, щоб покращити ситуацію.

Ліпавський зауважив, що під час цієї зустрічі переконуватиме колег, тих, хто ще до цього не долучився, долучитися і зробити свій внесок.Він не розкрив точну кількість боєприпасів, які вже закуплені, зауваживши, що «набагато більше може бути зроблено».

Щодо ініціативи генерального секретаря Альянсу спрямувати на допомогу Україні 100 млрд євро протягом 5 років, Ліпавський не відповів прямо, зауваживши, що питання потребує вивчення і додав, що добре мати ширше бачення.

«Ми маємо побачити цей план і обговорити його, в тому числі між собою», – сказав глава МЗС Чехії.

Ліпавський також говоритиме з колегами про специфічні заходи, яких Чехія застосовує проти російського впливу.

Раніше ми писали, що низка країн вже внесли кошти на закупку артилерійських боєприпасів за ініціативою Чехії. Але грошей все ще бракує.

Також нагадаємо, що американські експерти вказали, що США могли б звернутися до Південної Кореї за 105-міліметровими снарядами, від яких та поступово відмовляється.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь