Сьогодні не до сну! ЗСУ ВЖЕ ТАМ – аж на узбережжі? Радій, країно: фронт перерізаний! Південь наш?

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

ЗСУ можуть розрізати окупаційні сили навпіл. Військовий експерт Шон Белл заявив, що так званий сухопутний міст між Кримом і Донбасом є «найменш важким місцем» для звільнення українськими військами.

У коментарі одному із видань він зауважив, що ЗСУ повільно, але впевнено просуваються на південь, де стикаються з оборонними опорами, які Росія місяцями будувала. Зокрема, лінія Суровікіна простягається через цю територію і включає протитанковий рів, перешкоди «зуби драконів», за якими розташовані оборонні позиції в траншеях.

Однак, якщо Сили оборони зможуть пробитися і досягти узбережжя Азовського моря або наблизитись на відстань, на якій діставатимуть цю ділянку, це фактично розріже російські сили навпіл.

Як зазначається, під час контрнаступу стало зрозуміло, що Україна тримала в резерві більшу частину своїх західних танків і найкраще навчених військ, чекаючи на прорив десь на лінії фронту. Частину цих танків, ймовірно, відправляють на бої за Запоріжжя.

«Ви ніколи не будете впевнені, що буде шпариною, яка прорве дамбу, ви ніколи не дізнаєтеся, поки не з’явиться тріщина і не відкриються шлюзи. Питання в тому, чи вистачить українцям витривалості, морального духу та обладнання, щоб скористатися цим», — підсумував Белл.

Як раніше повідомлялось, в результаті успішних дій українських військових на півдні країни російських загарбників вдалося відтіснити на відстань від 3 до 4 кілометрів на різних ділянках фронту.

«Але об’єктивно нам потрібно зачистити смугу хоча б у 30 км, щоб це було дійсно результативно», — зауважила Гуменюк.

Також підкреслимо, що удари Збройних сил України по військових об’єктах на території Криму — це демілітаризація півострова, який Росія перетворила на “сухопутний авіаносець”. Важливою частиною процесу є знищення російських систем протиповітряної оборони, що дозволить краще працювати українській артилерії, а в майбутньому — авіації.

Про це заявив речник Української добровольчої армії (УДА) “Південь” Сергій Братчук.

“Ворог стає сліпим. Ворог нічого не чує… Йде процес демілітаризації тимчасово окупованого Криму. Це той етап, який треба сьогодні пройти”, — вважає він.

Братчук також звернув увагу на ураження Силами оборони Севастопольського морського заводу, який є “найбільш захищеною фортецею” на півострові.

“Якщо туди “прилетіло”, то можна стверджувати, що всі військові об’єкти на території тимчасово окупованого Криму вже перебувають під вогневим контролем Збройних сил України. Може бути один формат чи інший, може бути однією чи іншою форма нанесення [ураження], але сьогодні жодна військова частина на території Криму, що належить РФ, не може спати спокійно. Я вже не говорю про склади боєприпасів… Кримський міст, ми розуміємо чудово, — це справа часу”, — констатував речник УДА “Південь”.

Говорячи про Чорноморський флот РФ, Братчук зазначив, що Силами оборони України йому вже завдано максимальної шкоди.

“Сьогодні не має переважної сили російський Чорноморський флот у Чорному морі. Я не знаю, чи після перемоги України буде потоплено цей Чорноморський флот, який втратив свою бойову здатність, потенціал багато в чому. Але те, що його доля вже є безчесною, і вона вже програна, це дуже добре видно. Символічно — росіяни люблять символи — 13 вересня розпочалася так звана оборона Севастополя під час Кримської війни 1853-1856 років. Чим вона закінчилася для Російської імперії? Закінчиться цього разу так само плачевно”, — резюмував Сергій Братчук.

Залишити відповідь