Сьогодні церква відзначає Собор святого архістратига Михаїла

СУСПІЛЬСТВО


Сьогодні церква відзначає Собор святого архістратига Михаїла

09:44 8 листопада 2023 р.

За новим церковним календарем, на який УГКЦ і ПЦУ перейшли з 1 вересня 2023 року, сьогодні віряни відзначають Собор архістратига Михаїла.

Про це пише DailyLviv.com.

Собор архістратига Михаїла (Михайлів день) — це християнське свято на честь архістратига Михаїла та очолюваних ним янголів Господніх. Вважається головним святом на честь святих янголів.

Празник на честь св. Архангела Михаїла та інших безтілесних Сил встановили у IV ст. Це свято називається собором тому, що цього дня Церква вшановує собор — збір усіх безтілесних Сил разом зі св. Архангелом Михаїлом, а також собор — збір людей на землі для прослави небесних Сил.

Про Михаїла як ангела, що опікується єврейським народом, знаємо з грецького перекладу книги пророка Даниїла, що є частиною Старого Завіту (Дан. 10). В Новому Завіті Михаїл виступає як воєначальник ангельського воїнства, про що дізнаємось з книги Одкровення (Одкр. 12).

Читайте також: Сьогодні церква відзначає Святого, до якого моляться про порятунок військовополонених

Вже у II столітті з християнського твору “Пастир Герми” знаємо, що Михаїла трактовано тепер як ангела покровителя усіх християн. В такій якості він особливо шанований в Коптській Церкві (Єгипет), де вже з IV століття маємо свідчення про храми побудовані на честь Михаїла. Не набагато меншим було почитання Михаїла й в Візантії — так історик Созомен ( V ст.) стверджує, що перший храм присвячений Михаїлу побудував ще Костянтин Великий (+337).

Головна мета празника, як зазначає о. Юліан Катрій у книзі “Пізнай свій обряд”, — звеличити і прославити святого архангела Михаїла, а з ним й інших ангелів. Архистратига (з гр. — «начальний вождь») Михаїла Церква ставить першим серед ангелів, оскільки він очолив боротьбу добрих ангелів проти ангелів, які виступили проти Бога, і переміг. Тому й іконографія представляє архангела як озброєного полководця.

Михаїл шанується як архангел у християнстві, юдаїзмі і ісламі. У християнській традиції Михаїл — ангел-цілитель, захисник, покровитель воїнів. У книзі «Апокаліпсис» він постає як верховний командувач (архістратиг) Божого війська проти нечистих сил, яких перемагає в битві.

Також архістратиг Михаїл є покровителем Києва.

День ангела 8 листопада

Іменини за новим календарем сьогодні святкують Гаврило, Михайло, Павло, Рафаель, Марта, Марфа.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.comджерела 1