Союзники рф просять лідерів ЄС не арештовувати заморожені російські активи — Politico

Політика, Світ

Держави «від Китаю до Саудівської Аравії», що мають хороші відносини з росією, вимагають від ЄС відмовитися від намірів конфіскувати заморожені активи кремля.

Про це пише Politico, покликаючись на неназваних чиновників, обізнаних з процесом.

Так, представники представники Китаю, Саудівської Аравії та Індонезії у приватних розмовах підштовхують ЄС чинити спротив тиску з боку США і Великої Британії щодо конфіскації понад 200 млрд євро російських державних активів.

Politico пише, що будь-який план арешту активів рф у Європі та використання цих грошей для допомоги Україні відходить на другий план. Одна з причин — побоювання можливих юридичних наслідків і потенційної дестабілізації .

У виданні зазначають, що російські компанії уже подали понад 100 судових позовів з вимогою розблокувати їх активи. У ЄС побоюються, що судові процеси можуть вийти за межі росії, і такі держави як Китай чи Саудівська Аравія можуть арештувати західні активи у своїх країнах.

Один з дипломатів країни, що не є членом ЄС, допустив, що росія могла навмисне попросити своїх союзників «здійняти такий галас». Якщо це так, пише Politico, то лобіювання цих країн відбуватиметься за тією ж схемою, що спостерігалася з початку повномасштабного вторгення рф в Україні, коли держави, які не підтримували росію публічно, все ж таки виконували деякі вказівки кремля.

Матеріал доповнюється

Залишити відповідь