США хочуть продати яхту, конфісковану в російського олігарха. Виручені гроші можуть передати Україні — Reuters

Автор | 13 Лютого, 2024

Уряд США просить суд дозволити продаж на аукціоні яхти Amadea, на утримання якої витрачають 7 мільйонів доларів на рік. Кошти з продажу яхти можуть передати Україні.

Про це пише Reuters.

В уряді США стверджують, що яхта, яку в травні 2022 року конфіскувала влада Фіджі, належить Сулейману Керімову — російському олігарху, що перебуває під санкціями Заходу ще з 2018 року. 

Однак у компанії, що володіє яхтою, заперечують це та стверджують, що вона належить колишньому директору «Роснефти» Едуарду Худайнатову, який не є підсанкційним на Заході. 

Федеральні прокурори Мангеттена в окружному суді США заявили, що на утримання яхти в середньому витрачають 600 тисяч доларів на місяць. Такі витрати називають «надмірними», що виправдовує проведення аукціону. 

Американські прокурори заявляють, що Худайнатов діє як «підставний власник» яхти Amadea, щоб приховати роль Керімова. У своїй заяві адвокати олігарха назвали клопотання про продаж судна «передчасним» і закликали суд відмовити в його задоволенні, поки він «не з’ясує, чи був арешт неконституційним».

Якщо уряду США вдасться продати яхту на аукціоні, він, ймовірно, перерахує кошти від продажу в Україну, вважає Reuters. Вартість яхти становить 325 мільйонів доларів.

читайте також

росія готує судовий позов, щоб спробувати завадити конфіскації своїх заморожених активів — Bloomberg Яхти підсанкційних росіян вимикають систему геолокації, щоб уникнути арешту — The Guardian

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *