США виключили зі списку санкцій колишній європейський підрозділ російського банку ВТБ

Події України

Сполучені Штати зняли санкції з колишнього європейського підрозділу найбільшого банку росії – ВТБ.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів США.

Згідно з інформацією, із санкційного списку виключили Ost-West Handeslbank, а також його колишні назви – VTB Bank Europe і VTB Bank Deutschland.

За даними видання «Радіо Свобода», у квітні 2022 року Bank Europe взялп під контроль влада Німеччини. Через санкції Європейського союзу вона заборонила ВТБ здійснювати права акціонера.

У 2017 році ВТБ провів реорганізацію європейського субхолдингу, перевівши «дочки» в Німеччині, Австрії та Франції на єдину ліцензію банку VTB Bank Europe. Цей банк належав ВТБ, але після запровадження санкцій у 2022 році німецький регулятор усунув ВТБ від управління «дочкою», позбавивши його можливості розпоряджатися фінансовими активами VTB Bank Europe, окремо вказавши, що європейський банк не підпав під обмеження ЄС.Другий за величиною російський державний банк ВТБ зазнав збитків у 2022 році через санкції Заходу, введені після вторгнення рф в Україну в лютому.

Також нагадаємо, що підсанкційний російський банк ВТБ надіслав до міністерств фінансів Бельгії та Люксембургу заявки щодо отримання спеціальної ліцензії, яка дасть змогу розблокувати заморожені активи клієнтів.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь