Столтенберг: Усі члени НАТО погоджуються, що Україна потребує підтримки в цей критичний момент

Війна, Політика

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що «в українців закінчується не мужність, а боєприпаси», і зазначив, що всі члени Альянсу погоджуються з необхідністю підтримки України «в цей критичний момент».

Про це Столтенберг сказав після зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО 3 квітня.

За його словами, члени НАТО погодилися взяти на себе більше відповідальності за координацію військового обладнання і підготовки, а також забезпечення багаторічної фінансової допомоги Україні, йдеться в повідомленні.

«На нашій сьогоднішній зустрічі ми обговорили, як поставити нашу підтримку на міцнішу та стійкішу основу для майбутнього», — наголосив генсек НАТО.

Столтенберг додав, що деталі «будуть сформульовані в найближчі тижні».

«Україна може розраховувати на підтримку НАТО зараз, і на тривалий період», — запевнив він.

Міністри також обговорили перегляд підходу НАТО до його південних сусідів через зростання загрози тероризму. За словами Столтенберга, лідери розглянуть «конкретні пропозиції» щодо цього на саміті у Вашингтоні в липні цього року.

Більше про цю зустріч

Міністри закордонних справ зібралися в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі 3 квітня на дводенне засідання, присвячене 75-й річниці створення Альянсу і підготовці до прийдешнього Вашингтонського саміту в липні.

У четвер міністри будуть обговорювати поточні та майбутні потреби України на засіданні Ради Україна – НАТО і зустрінуться з індо-тихоокеанськими партнерами і Європейським союзом.

Що передувало

Раніше видання Bloomberg із посиланням на джерела писало, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запропонував створити фонд для допомоги Україні від союзників. Їхні внески протягом пʼяти років мають сягнути 100 мільярдів доларів.

Однак співрозмовники видання зауважили, що пропозиція, ймовірно, зазнає змін до того, як її схвалять усі 32 члени Альянсу.

Водночас видання Politico з посиланням на трьох європейських чиновників і представника США зазначало, що Сполучені Штати та інші західні країни обговорюють переведення Контактної групи з питань оборони України, відомої як формат «Рамштайн», під егіду НАТО. Це хочуть зробити на випадок перемоги на президентських виборах у США Дональда Трампа.

читайте також

Міністри країн НАТО обговорять створення місії Альянсу в Україні

Залишити відповідь