СТОП, ЦЕ КІНЕЦЬ? Авдіївка, видихай: за лічені години -ну нашы вжарили! БЕЗ ЖОДНОГО ПОСТРІЛУ! Переможемо!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Масовані атаки Авдіївки на Донеччині, які проводять російські окупанти, мають виключно політичний сенс, заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.

Він зазначив, що росіяни хочуть досягти якогось успіху на фронті в Україні перед президентськими виборами в РФ.

“У них 15-17 березня будуть вибори президента Путіна, і він ще не висунув свою кандидатуру на цю посаду. І він, очевидно, має висувати її на тлі якихось успіхів на фронті. Тому вони намагалися по всій лінії, це приблизно тисяча кілометрів лінії фронту, знайти найслабше місце в нашій обороні для того, щоб домогтися хоч якихось результатів, щоб він міг щось сказати, що “спеціальна військова операція” йде за планом, все у них добре. Основний удар вони все-таки будуть наносити на Авдіївку, тому що там вони вважають, що можна домогтися успіху”, — сказав аналітик.

На його думку, Бахмут, де тривають бойові дії, з політичного погляду потрібен окупантам менше, ніж Авдіївка або Мар’їнка.

“Росіяни вже чули про Бахмут, це не так політично буде вагомо… Є політичне підґрунтя для атак саме на Авдіївку, щоб спробувати хоч якось показати якісь успіхи. Вийде в них це чи ні? Судячи з того, що ми провели під Авдіївкою вже наші контрнаступальні дії, у них, швидше за все, це не вийде. Можна спрогнозувати, що такі масовані атаки триватимуть 2-3 тижні, не більше. Тому що вони зараз носять ці атаки не військовий стратегічний сенс, а саме політичний сенс перед тим, як Путін оголосить, що він піде в президенти”, — сказав Гетьман.

Він також переконаний, що російські окупанти більше атакуватимуть піхотними групами, проводитимуть “м’ясні штурми”, бо вони продовжують берегти техніку.

“З живою силою в них проблеми великої немає. Хоча теж там є вже певні складнощі. Тому можна вважати, що вони будуть атакувати більше піхотними групами, будуть ось ці так звані м’ясні штурми. Це не так страшно, як важка техніка, але все одно це спричиняє серйозні проблеми, тому що їх дуже велика кількість. Вони перевищують у кілька разів наші сили, які тримають оборону. Але сподіваємося, що в них однаково нічого не вийде, тому що ми теж уже навчилися відбивати ці атаки, хоча дуже велика кількість живої сили там задіяна”, — сказав військовий аналітик.

Російські війська намагаються технікою атакувати промзону в Авдіївці, на флангах залучають піхотні групи.

Про це розказав  начальник Авдіївської військової адміністрації Віталій Барабаш.

«Ворог не лишає ні бажання, ні спроб місто оточити. Звичайно вони зараз більше використовують піхоту, ніж техніку. Але ж декілька днів поспіль ми бачили немале застосування техніки саме на «промці», — сказав він.

«Дійсно всі атаки відбито, лінія оборони тримається. Навіть були певні успіхи у наших хлопців, певні контратаки виконували. Ситуація напружена, але контрольована».

Очільник адміністрації пояснив, що техніку російські війська застосовували там, де є асфальтне покриття. «Що стосується флангів, то там вони не застосовували, бо ґрунти дуже важкі, глиноземи так звані», — уточнив він.

За його словами, в Авдіївці ще не було снігопаду, в ніч на 21 листопада був мороз, проте земля досі вогка і мокра.

Колишній головнокомандувач армії США в Європі Бен Ходжес наголошує, що оцінювати успіх України в літньому контрнаступі лише за деокупованою територією буде помилкою. Він також зізнався, що вражений тим, «наскільки лінійними та орієнтованими на землю залишаються деякі спостерігачі» війни.

«Як показово, що після дев’яти років конфлікту, через два роки після вторгнення Росії, з усіма перевагами, які Кремль має на своєму боці, вони можуть контролювати лише близько 18% України», – сказав він.

Але час, як і зброя та боєприпаси, є стратегічним товаром, і Кремль явно сподівається, що він зможе пережити західних союзників України.

Колишній командувач НАТО Філіп Брідлав попередив, що Україна зрештою програє, якщо Захід продовжить давати українцям «тільки те, що їм потрібно, щоб залишитися на полі бою, а не те, що їм потрібно для перемоги».

Залишити відповідь