Світове виробництво вина цього року впаде до 62-річного мінімуму

СВІТ

КИЇВ. 9 листопада. УНН. Погана погода в усьому світі, ймовірно, призведе до падіння світового виробництва вина цього року до шістдесятирічного мінімуму, пише УНН з посиланням на BBC.

Деталі

Міжнародна організація винограду і вина (OIV) заявляє, що виробництво вина в усьому світі, ймовірно, буде приблизно на 7% нижчим у 2023 році, ніж минулого року. Такий результат буде найгіршим з 1961 року.

Аналіз ґрунтується на інформації з країн, на частку яких припадає 94% світового виробництва стародавнього напою.

OIV пояснює низький рівень виробництва поганою погодою, включно з морозами, сильними дощами та посухою.

Виробництво вина скоротилося майже у всіх країнах ЄС, які виробляють понад 60% світового обсягу. Урожайність знизилася на 14% в Іспанії та на 12% в Італії, де посушлива погода знизила врожай винограду цього року. Але у Франції він залишився абсолютно таким самим, а це означає, що країна тепер є найбільшим у світі виробником, обігнавши Італію.

Картина була похмурою і в інших частинах світу, особливо постраждали країни південної півкулі.

Виробники зіткнулися з шоком у Чилі, найбільшому виробнику вина в південній півкулі, де врожайність впала на 20% внаслідок посухи та лісових пожеж. Урожай був таким же поганим в Австралії, де виробництво впало на чверть порівняно з минулим роком.

Однак ситуація була більш райдужною у США, де виробництво зросло на 12% порівняно з 2022 роком.

Але, на тлі падіння виробництва, як зазначають в OIV, спостерігається і падіння світового попиту, що може допомогти збалансувати ціни.

Доповнення

У серпні французький уряд оголосив, що виділить близько 200 мільйонів євро на знищення надлишкових запасів вина, на тлі того, як галузь щосили намагається адаптуватися до попиту, що падає.

Залишити відповідь