Ситуація напружується! Окупанти йдуть ва-банк: штурми не вгамовуються – ЗСУ атакують у відповідь!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Російські військові активізувалися на Бахмутському напрямку, вони намагаються «повернути втрачені позиції». Про це розповів заступник командира 3-ої штурмової бригади, екскомандир полку «Азов», майор ЗСУ Максим Жорін у своєму телеграм — телеграм каналі.

«Для нас це було очікувано. Ми розуміли, що цей процес буде розпочинатись, бо спостерігали за тим, як накопичуються сили на нашому напрямку, як сюди перекидають підрозділи. На даний момент дійсно ситуація важка і досить активна, але абсолютно контрольована», — пояснив Жорін.

За його словами, ворог намагається знайти слабкі місця в обороні ЗСУ, тому здійснює спроби наступальних атак майже по всій лінії на півдні і півночі від Бахмута.

«У цих атаках ворог успіху не має, але радіти нема чому, бо окупанти продовжують перекидати сюди сили і тиснути. Вони планують далі шукати ці слабкі місця в нашій обороні», — зазначив командира 3-ої штурмової бригади.

Він розповів про тактику армї РФ на Бахмутському напрямку.

«Нові ворожі підрозділи, які ще не були на цьому напрямку, спочатку пробують наступати великими бронегрупами, угрупованнями, але що з цим робити ми вже дуже добре знаємо. Тому вони всі захлинулись у металобрухті. Далі вони переходять до тактики малих груп і більш локалізованих атак з прощупуванням нашої оборони. Зараз десантники, які намагаються штурмувати на цьому напрямку, здебільшого намагаються наступати без броньованої техніки. Вони використовують її виключно як «таксі» до певних рубежів і далі в пішому порядку намагаються наступати на наші позиції», — додав Жорін.

Речник Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо додає, що стратегічних успіхів на всій лінії зіткнення від Куп’янська до Бахмута у росіян немає.

«На даній ділянці фронту ворог від оборони перейшов до активної оборони. Намагається відбити позиції, які він втратив попередньо. Наші військовослужбовці за кращої нагоди переходять до атакувальних дій, покращують своє тактичне становище. Так за минулу добу відбили наші воїни 10 атак противника. Це Кліщіївка, Андріївка», — зауважив Фітьо.

Речник сказав, що у ЗСУ бачили підготовку росіян до активних бойових дій. За його словами, армія РФ готувалась близько трьох місяців, проте готувались і в Силах оборони.

«Ми укріплялися, зміцнювали інженерні споруди свої. Підтягували також резерви. І ми бачили, що спершу атаки відбувалися більш активно на Лимано-Куп’янському напрямку, а зараз вони перейшли на Бахмутський напрямок. Тобто противник пробує хоч десь досягти успіхів», — розповів Фітьо.

Тим часом речник Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш повідомив, що Сили оборони України просунулися на сотні метрів на деяких напрямках на південь від Бахмута.

«В районі залізниці зараз тривають важкі бої. Ми намагаємося відкинути ворога та закріпитися на досягнутих рубежах», — сказав він в ефірі телемарафону.

За його словами, противник продовжує обстрілювати позиції ЗСУ з різних видів артилерії як ствольної, так і реактивної.

Зазначимо, Бахмут протягом довгих місяців залишається «епіцентром» бойових дій. Під час літнього контрнаступу ЗСУ просунулися на південному та північному фланзі Бахмута й наступ на цього не зупиняється.

Залишити відповідь