Там страшне! Новий прорив кордону – назвали місто: відразу 40 кілометрів. Почалось!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Останніми днями на росії почалось відбуватись щось страшне. Бійці РДК “Свобода росії” створили справжній переворот в Бєлгороді. “Звільнення” Бєлгородщини продемонструвало відсутність оборонних ліній у прикордонних областях Росії. Це може стати сигналом до зміщення акценту на лінії фронту в бік Росії.

Про це розповів полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт і льотчик-інструктор Роман Світан.

За його словами, росіяни будуть намагатися змістити своє військо з Донеччини у бік Бєлгородщини.

Роман Світан пояснив, що у цій ситуації ключовою фігурою є очільник ПВК “Вагнера” Євгєній Пригожин. Він фактично підставляє Сєргєя Шойгу та Валєрія Герасимова, бо ж з одного боку виступає за війну в Україну, а з іншого боку оголює тил самої Росії.

Тим паче, що до Москви з Бєлгородщини можна дійти фактично пішки, нікого не зустрівши по дорозі.

РДК зайняв 42 кілометри російської площі за 2 дні, а Пригожин за 42 квадратних кілометри Бахмута бився 9 місяців,
– пояснив він.

Це показує те, що росіяни, на відміну від українців, не будуть боротися за свої землі.

Полковник ЗСУ у запасі наголосив, що для української сторони зміщення акцентів у бік Бєлгородщини – позитивний сигнал. Тому що останні події змусили Міноборони Росії перекинути війська у Бєлгород і, ймовірно, що підкріплення відправлять у Курськ та Брянськ.

Хлопці ж не затримаються лише на Бєлгороді, там ще багато земель, які треба позначити найближчим часом як звільнені,
– зауважив Роман Світан.

Відтак, це сприятиме зменшенню щільності російського війська на окупованих українських територіях. Це сприятиме ефективнішим проривам ЗСУ на глибину 30 – 40 кілометрів до кінця першої декади червня.

Додамо, Російський добровольчий корпус та легіон “Свобода Росії” зайшли у Бєлгородську область РФ на 42 км углиб, найактивніша фаза їхніх дій позаду, однак операція ще триває.
Про це на брифінгу, який пройшов неподалік від кордону на півночі України, повідомив командир РДК Денис White Rex.

За його словами, деякі населені пункти Бєлгородської області добровольчі формування контролювали добу – стільки тривала активна фаза операції, яка в іншому форматі триває досі.

“У черговий раз, коли ми пересікаємо кордон РФ, ми бачимо, що військово-політичне керівництво не готове до такого. Вони багато розповідали, що укріпляють лінію (кордону – ред.), витрачають мільярди – зуби дракона, пости, якесь там суперспостереження. Коли доходить до справи, все це сиплеться. Чим потужніше ми заходимо, тим більше часу їм потрібно для прийняття рішень”, – сказав він.

Водночас командир РДК наголосив, що поки його формування не має ресурсів, аби зайняти та повноцінно контролювати певні російські території, однак цього разу вони мають трофеї – бронетехніку та зброю, а також вдалося знищити певну кількість техніки на території РФ.

Він зауважив, що кожний перетин російського кордону вважає успіхом.

“Бо це територія ворога, тимчасово окупована територія нашої Батьківщини. Ми хочемо показати, що влада тирана не безмежна, що їй можна протистояти”, – сказав Денис.

Щодо фото американської техніки, яку начебто підбили російські військові, намагаючись знищити сили РДК і легіону “Свобода Росії”, то командир закликав не вірити російській пропаганді.

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України зазначили, що легіон “Свобода Росії” та “РДК” розпочали операцію зі звільнення Росії від режиму Путіна з метою створення певної смуги безпеки для захисту українського цивільного населення.

Також за інформацією російських Телеграм-каналів, зокрема, було пошкоджено будівлю ФСБ. Згодом у соціальних мережах з’явилися заяви “Російського добровольчого корпусу” і легіону “Свобода Росії” про визволення деяких населених пунктів і захід їхніх сил у містечко Грайворон у Бєлгородській області.

Добавить комментарий