Терміново, увага всім! Путін віддав наказ: всіх кинути в бій — атака за такою! Кремль пішов ва-банк!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Володимир Путін визначив завдання для російських військ — до кінця 2023 року захопити Куп’янськ у Харківській області. Про це повідомив Володимир Фітьо, начальник служби зі зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ в ефірі українського телеканалу. 

За його словами, російський лідер хоче використати Куп’янськ як одну з перемог російської армії у своїй передвиборчій кампанії.

“Ми всі розуміємо, що незабаром у РФ будуть так звані вибори і “кремлівський карлик” хоче мати хоча б якісь політичні бонуси. Треба ж якось пояснити своїм громадянам, куди поділися 300 тис. військових і чому відбувається прихована мобілізація. А оскільки немає перемог, то вже 100 500 разів було дано вказівку вийти на кордони Донецької та Луганської областей”, — сказав Фітьо.

За його словами, одним із напрямків, які намагатимуться захопити росіяни, буде Куп’янський.

“І, звичайно ж, ще одна їхня ціль — зупинити наш рух. Адже якщо ми зупинимося, то російські окупанти зможуть окопатися і закріпитися. І тоді вибивати їх із позицій буде набагато важче”, — наголосив військовий.

Військовий аналітик Олексій Гетьман додає, що на Східному фронті планується серйозна атака, адже окупанти провели ротацію.

“Зараз ідуть розмови про те, що вони активізувалися на Мар’їнці. Проводять там наступальні операції, але не досягають якогось результату. Але саме там більш активні дії, ніж, наприклад, в Авдіївці. Хоча кілька днів тому Авдіївка була найбільш гарячою точкою. Це свідчить про те, що вони всією лінією фронту шукають, де в нас слабкі місця, і роблять, можливо, не такі потужні, як під Авдіївкою, але локальні наступальні дії, починаючи від Куп’янська і закінчуючи Вугледаром. Звісно, на всьому Південному фронту це не тільки контрбатарейна боротьба, це і невеликі штурмові групи, які вони почали використовувати для атак. Можна оцінити, що вони намагаються знайти слабке місце, і поки у них це не виходить, вони переміщатимуть війська (дуже важлива логістика) уздовж лінії фронту для того, щоб там спробували, там спробували, вийшло, не вийшло, спробували в іншому”, — сказав він.

За словами аналітика, на Східному фронті (Східним називають фронт від Куп’янська Харківської області до Вугледара Донецької області) поки що у ЗС РФ два основних напрямки — Авдіївка і Куп’янськ-Вузловий.

“Це Авдіївка, не применшуючи тяжкість боїв і під Кліщіївкою, і під Андріївкою, і під Мар’їнкою, і під Вугледаром, на всіх місцях, і під Лиманом. Але вони хочуть зосередити свої удари. Третя хвиля — це Авдіївка. І зараз вони провели ротацію вже на Куп’янському напрямку, хочуть вийти на Куп’янськ-Вузловий. Це логістичний центр уже, яким ми користуємося, залізниця — це дуже важлива логістична артерія”, — каже Гетьман.

За його інформацією, там окупанти використовують бронетанкову техніку, намагаються вийти на цю станцію, на берег річки Оскіл з метою потім спробувати її форсувати.

“Хоча, як кажуть очевидці, які беруть участь у бойових діях, можна і по карті подивитися, що правий берег — це гірський кряж, і він досить серйозно укріплений. Там артилерія пристріляла вже всі підходи можливі до цієї річки. Тому можна припустити, що якщо вони туди значно посилять свій потенціал — кинуть більше людей, то, можливо, в найгіршому випадку доведеться відійти до річки Оскіл. Але далі вони точно пройти не зможуть, що б вони там не намагалися зробити, тому що не в змозі вони форсувати річку й атакувати її правий берег із високим гірським кряжем, із нашими серйозними укріпленнями”, — пояснив Гетьман.

Тому, уточнив аналітик, на всій цій лінії будуть то там, то тут виникати локальні наступальні дії з боку росіян.

Залишити відповідь