Токмак все? Жест «доброї волі»: окупанти тікають з позицій, нарешті сталось. ЗСУ гонить всіх — міць!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Зовсім скоро тимчасо окупований Токмак, Запорізької облвсті буде звільненно, адже на цьому напрямі фронту є деякі успіхи Збройних сил України. Наші війська підходять до другої та третьої лінії оборони супротивника і наближаються до звільнення Токмака.
https://www.youtube.com/watch?v=X3aHlmc-Mf8

Про це розповів військовий оглядач Олександр Коваленко.

Нині окупанти кидають серйозні сили, щоб стримувати український наступ, проте вони там і зникають.

«Новопрокопування – Вербове – Очеретувате – це такий Запорізький трикутник, де зараз зникає велика кількість російських військ. Вони вирушають туди, щоб стримувати наші наступальні дії. І це не просто так. Тому що ми говоримо зараз не просто про якусь локацію, про якихось селах, це взагалі логістичні напрямки до Токмака», — каже Коваленко.

За словами оглядача, наприклад, траса 04.08, траса 0.4.01 – вони дозволять охопити Токмак та звільнити його у перспективі.

«Токмак – це вже межа другої та третьої лінії оборони. Все, що на південь від Токмака, це вже третя лінія оборони. Ми нівелюємо їх оборонний потенціал у цій локації, ми знекровлюємо їх потенціал, щоб у них було менше можливостей, наприклад, навіть тримати оборону» Токмака», — вважає експерт.

Окрім цього він зазначив, що Україні взагалі не потрібно, щоб вони там були і тримали, військам потрібно, щоб вони звідти тікали, та дійсно, є оптимістичні такі посилання щодо того, що курсування до Токмака може через деякий час прискоритися, і навіть ми можемо опинитися біля Токмака на початку жовтня.

Додамо, Наразі південний фронт проходить вже по другій «лінії Суровікіна», не менш захищеній, ніж перша. В української армії з’явилася можливість прорватися до узбережжя Азовського моря.

Про це розповів військовий експерт Денис Попович.

«Зараз ми вклинилися в другий «шар» цієї «лінії Суровікіна», яка знаходиться приблизно біля Новопрокопівки. Там не тільки мінні поля і «зуби дракона», там і траншеї, бліндажі… Коли ми говоримо, наскільки нам залишилося далеко до її остаточного прориву? До Токмака зараз приблизно 20 км. Від Токмака до узбережжя Азовського моря на око теж км 50. Приблизно таку відстань зараз відокремлює… Якщо ми говоримо про прорив до узбережжя», — розповів Попович.

Водночас, щоб заблокувати «коридор» окупантів до Криму, захисникам необхідно взяти під контроль хоч один населений пункт, через який проходить залізнична гілка цього самого «коридору».

А ось повна блокада логістичних шляхів росіян можлива, зокрема, у разі знищення Кримського моста і переходів через Кримський перешийок.

«Однак залишається ще приморська траса через Маріуполь — Бердянськ — Мелітополь. Вона ще буде залишатися під контролем… Але ми можемо її взяти під вогневий контроль. Якщо ми говоримо про повну блокаду… то для того, щоб перекрити всі можливості перекидання військ з глибини РФ в Запорізьку область, слід говорити про знищення Кримського моста, переходів з Кримського перешийка в Запорізьку область. Чим далі ми просуваємося на півдні, тим більше можливостей для їхнього виконання», — пояснив експерт.

Зазначимо, Збройні Сили продовжують контрнаступ на Мелітопольському напрямку. У оборонному відомстві Великої Британії переконані, що Росія боїться боїв за Токмак на Запоріжжі, активно до них готуючись.

Британські розвідники описали, як просувається український контрнаступ станом на цей час в Запорізькій області та розповіли про проблеми для Росії.

Як написали у міноборони Британії, останніми днями російські війська, вочевидь, посилили свою оборону навколо окупованого Токмака на Півдні України. Поки місто розташоване за 16 кілометрів від лінії фронту.

Росія, ймовірно, розгортає додаткові блокпости, протитанкову оборону типу «їжак» і копає нові траншеї в цьому районі. Їх утримує 58-а загальновійськова армія Південного військового округу, йдеться у джерелі.

Залишити відповідь