Третій аукціон для виробників енергії з альтернативних джерел не відбувся через відсутність конкуренції
Останній із трьох запланованих пілотних аукціонів із розподілу квоти на підтримку виробників електричної енергії з альтернативних джерел енергії, не відбувся. Причиною стала відсутність конкуренції.
Про це повідомляється в системі Prozorro.Продажі.
29 листопада на аукціон виставили річну квоту підтримки для генерації електроенергії з енергії вітру обсягом 88 МВт.
Водночас на аукціон зареєструвався тільки один учасник – ТОВ “Атлас Глобал Енерджи”, яке належить громадянам Туреччині Ебубекіру і Фатмі Бетюл Тівніклі. Підприємство запропонувало потужність у 20 МВт за ціною 9,99 євроцента за 1 кВт-год.
Щоб аукціон був дійсним, має бути конкуренція між учасниками, тому ці торги визнали такими, що не відбулися.Мета “зелених” аукціонів – залучення інвестицій у будівництво нових генерувальних потужностей для відновлюваних джерел енергії. Україна планувала провести три пілотні аукціони: на 11 МВт сонячних електростанцій, на 11 МВт “іншої” генерації (крім сонця і вітру) та на 88 МВт вітряних електростанцій.
З трьох пілотних аукціонів тільки другий став частково успішним.
29 листопада ДП “Гарантований покупець” повідомило, що переможцем торгів визнали ТОВ “Вотерструм” Андрія Авдєєнка і Ярослава Новацкі (громадянин Польщі). Підприємство планує побудувати мікро-ГЕС у Львівській області й зробило пропозицію на потужність 900 кВт за ціною 11,10 євроцента за 1 кВт-год.
Другим учасником стало ТОВ “Фірма Ліга ЛТД” Зіновія Козицького (батько голови Львівської обладміністрації), який зробив заявку на потужність 999 кВт за ціною 11,90 євроцента. Проте за умовами торгів повністю задовольнити її неможливо, і компанія має два варіанти: погодитися на меншу підтримку (619,2 кВт) або відмовитись від участі без штрафів (банківська гарантія не втрачається).
Раніше в перший день фактичної роботи державної програми безвідсоткового кредитування фізичних осіб – власників домогосподарств на придбання енергетичного обладнання українські банки видали перші пільгові кредити.
А прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав владу українських міст встановити альтернативні джерела енергії, щоб забезпечити безперебійне електропостачання об’єктів критичної інфраструктури.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.