Це абсурд! Шокуючий план Папи: українці обурені – світовий скандал! Ніж в спину України – ганьба!

ПОДІЇ УКРАЇНИ, ПОЛІТИКА

Папа Римський вважає, що повернення окупованих територій України – це політична проблема. Для того, аби досягти миру – “сторони повинні говорити одна з одною”.

Про це Папа Римський Франциск сказав під час інтерв’ю Telemundo.

“Вони – (українці) не так і мріють про мирні переговори, тому що український блок дуже сильний: вся Європа, Сполучені Штати. Кажучи інакше – вони мають велику силу”, – зазначив Папа Римський.

За словами голови католицької церкви, мир настане тоді, коли Росія та Україна вийдуть на діалог:

“Це політична проблема. Мир буде досягнутий того дня, коли вони (Україна та держава-агресорка Росія ) зможуть говорити одне з одним або самостійно, або через інших”.

Варто зазначити, що Папа і раніше дивував своєю позицією щодо війни. Так, Папа Франциск у середу, 3 травня, говорив з високопоставленим членом Російської Православної Церкви (РПЦ) Антонієм. Це відбулося через кілька днів після того, як понтифік зробив інтригуючу заявупро те, що Ватикан бере участь у місії, яка покликана припинити війну в Україні.

Зазначається, митрополит (єпископ) Антоній, фактично друга особа в РПЦ, отримав почесне місце на загальній аудієнції Франциска на площі Святого Петра, а потім був першим, хто привітав Папу в кінці аудієнції. З Антонієм Папа спілкувався довше, ніж з іншими.

Після повернення з поїздки до Угорщини в неділю ввечері Франциска запитали, чи можуть угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан і офіційні особи РПЦ прискорити мирний процес в Україні і організувати зустріч між Папою і президентом Росії Володимиром Путіним. На що Папа заявив, що Ватикан нібито причетний до “секретної миротворчої місії в Україні”.

“Зараз є місія, але вона ще непублічна. Коли вона стане доступною, я розкажу про неї”, – відповів Папа Римський.

Франциск додав, що говорив про Україну з Орбаном і з митрополитом Іларіоном, головним представником Російської Православної церкви в Будапешті та попередником Антонія на посаді глави відділу зовнішніх зв’язків РПЦ. Але Папу, схоже, застали зненацька, адже і Київ, і Москва заявили, що нічого не знають про підготовку “мирної ініціативи”.

Відтоді ні Папа, ні пресслужба Ватикану не надавали коментарів. Антоній  зустрічався і з іншими чиновниками Ватикану, але було незрозуміло, чи буде у нього приватна аудієнція у Папи Римського під час візиту до Рима.

Своєю чергою, держсекретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін зазначив, що план місії таки є, але Папа повинен вирішити, коли його розкрити.

Нагадаємо, радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував “мирну ініціативу” Папи і заявив, що Ватикан, як і будь-який суб’єкт глобальної політики, може обговорювати розв’язану Росією війну, аналізувати сценарії розвитку подій та шукати практичні рішення, проте підсумкові ініціативи повинні бути точно узгоджені з Україною. Крім того, представники Святого Престолу могли би долучитися до допомоги у поверненні полонених Росією українців та депортованих дітей.

Радник голови ОП наголосив, що говорити про мир чи навіть про якесь післявоєнне врегулювання, поки українські громадяни живуть в окупації, зазнають насилля у катівнях, абсурдно, особливо тоді, коли Росія демонстративно принижує і міжнародне право в цілому, і окремі конвенції зокрема.

“Тому ще раз наголошу, що саме Україна матиме вирішальну суб’єктність у врегулюванні війни. За 9 років збройного конфлікту ми чітко усвідомили – якщо Росії поступитися бодай метром нашої території, подальшої ескалації, подальших етапів маштабованої війни не уникнути. Апетити Кремля лише зростатимуть у відповідній прогресії”, – зауважив він.

Добавить комментарий