ЦЕ КНИГА РЕКОРДІВ ГІННЕСА! Вперше на планеті ЗЕМЛЯ, аплодував весь Генштаб: армію РФ на друзки!

Політика

Українські війська успішно перемагають ворога на передовій — тільки в березні 2024 року вони встановили значний рекорд зі знищення артилерійських систем противника. Про це повідомило Міністерство оборони України.

У цьому протистоянні українські захисники знищили 976 артилерійських систем. Це найвищий місячний показник з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

«Це — найвищий показник за один місяць від початку повномасштабного вторгнення. Вражаючий результат роботи українських воїнів. Україна переможе!» — ідеться в повідомленні.

Для того, щоб продовжувати цей успіх на фронті, Україні життєво необхідні боєприпаси до артилерії і цим питанням активно займаються західні партнери. Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна перебуває у «критичному моменті» у розвʼязаній Росією війні і терміново потребує підтримки Заходу. Під часу свого візиту до Франції держсекретар США підкреслив, що Україні потрібно надати артилерію та системи протиповітряної оборони.

«Необхідно надати українцям те, чого вони потребують для захисту, особливо коли йдеться про боєприпаси та засоби протиповітряної оборони», — заявив Блінкен.

За його словами, ці потреби є ще однією причиною, через яку Конгрес США має виконати запит президента Джо Байдена щодо виділення додаткових коштів на фінансування допомоги Україні.

Його підтримують і інші західні політики. Естонія бачить можливість закупити для українських військових боєприпаси на мільярди євро, якщо її союзники нададуть кошти. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Пефкуль.

На останньому засіданні Контактної групи з питань оборони України, відомої також як Рамштайнська група, Пефкур заявив про здатність Естонії надати таку допомогу.

У Естонії є широкий вибір країн, у яких вона може купити боєприпаси для України. Однак у Естонії немає бюджету для закупівлі боєприпасів, тому вона звертається по допомогу до своїх союзників».

«Якщо хтось готовий зробити фінансовий внесок, він має зв’язатися з нами. Маємо можливість закуповувати снаряди для України, у тому числі у великій кількості та швидко», – зазначив Ханно Певкур.

Ханно Певкур розповів, що снаряди знайшли здебільшого у неєвропейських країнах, але є й у Європі постачальники.

«У багатьох випадках сам продавець не бажає, щоб про це стало відомо. Оскільки замовлення включають як 155-мм, так і 152-мм снаряди», – розповідає Ханно Певкур.

Пропозиції, про які Естонія знає у світі, охоплюють усі калібри потрібні Україні.

До них входять 122-мм боєприпаси для реактивних установок «Града», 122-мм артилерійські снаряди для Д-30 та 152-мм та 155-мм снаряди.

«Якщо ми об’єднаємо потенційні закупівлі Чехії, наші закупівельні можливості, а також британців, насмілюся сказати, що можна було б відправити Україні 2-2,5 мільйона снарядів цього року, якби було фінансування», – розповідає міністр.

Також уряд Німеччини виділить кошти на закупівлю 180 тисяч артилерійських снарядів для України в межах чеської ініціативи. Про це повідомляє агенція Reuters, посилаючись на представника німецького оборонного відомства.

Для покриття вартості цієї кількості снарядів Німеччина надасть 576 мільйонів євро. Таким чином, на частку ФРН припадатиме 40% внесків цієї ініціативи, зазначили в німецькому міністерстві, не надавши інших подробиць. Нагадаємо, що у березні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про надання Україні пакета військової допомоги на суму 478 мільйонів євро. Тоді ж він анонсував внесок Німеччини, що дозволить покрити вартість закупівлі 180 тисяч снарядів у межах ініціативи Чехії щодо придбання боєприпасів для України.

Однак, тоді мова йшла про 500 мільйонів євро. А зараз, як повідомляє Reuters, йдеться вже про 576 млн євро.

Залишити відповідь