У Франції викрили пропагандистську мережу росії, яка складається щонайменше зі 193 сайтів

Автор | 12 Лютого, 2024

У Франції розкрили діяльність проросійської пропагандистської мережі, що складається з так званих «інформаційних порталів», які позитивно висвітлюють вторгнення росії в Україну та очорнюють українську владу.

Про це повідомляється на сайті Генерального секретаріату національної оборони та безпеки Франції.

Мережу під назвою Portal Kombat ​​викрила VIGINUM — французька технічна та оперативна служба, відповідальна за захист від цифрових загроз.

З вересня по грудень 2023 року фахівці VIGINUM проаналізували діяльність «інформаційних порталів» зі схожими характеристиками, які поширювали проросійський контент на міжнародну авдиторію.

Припускається, що мережа складається щонайменше зі 193 сайтів, які публікують інформацію про події з російських і українських населених пунктів.

Як зазначають фахівці, наступного дня після повномасштабного російського вторгнення в Україну мережа переорієнтувала свою діяльність на окуповані українські території, а потім на кілька західних країн, зокрема Францію.

Сайти не публікують жодного оригінального контенту, а лише передруковують публікації з інших джерел. Переважно це: 

  • акаунти російських чи проросійських діячів у соціальних мережах;
  • російські пропагандистські агентства;
  • офіційні сайти російських установ.

Діяльність покликана створити позитивний образ «спеціальної військової операції» та знеславити Україну та її лідерів. 

Щоб охопити якомога ширшу авдиторію, представники мережі вдаються до кількох прийомів. Наприклад, сегментують контент за географічним принципом, автоматично поширюють публікації та оптимізовують сайти у пошукових системах.

читайте також

Ми можемо програти інформаційну війну. Чому медіаграмотність українців упала 2023 року «Миролюбний» диктатор і «незалежний» пропагандист: фактчек останньої путінської брехні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *