У Генштабі розповіли, скількох строковиків демобілізують

Війна, Політика

Упродовж квітня-травня 7 тисяч українських військовослужбовців звільнять у запас зі строкової служби.

Про це повідомили у Головному управлінні персоналу Генерального штабу ЗСУ у відповідь на інформаційний запит видання NV.

Там зазначили, що упродовж наступних двох місяців планують звільнити у запас військовослужбовців Збройних сил України та Державної спеціальної служби транспорту.

Що передувало?

7 березня президент України Володимир Зеленський підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби. Глава держави постановив звільнити військових-строковиків в запас у квітні-травні 2024 року. Закон щодо цього зазначає, що це стосується тих військовослужбовців, термін служби яких закінчився під час воєнного стану та був продовжений понад установлені строки.

Членкиня комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони і розвідки Ірина Фріз заявляла, що звільнених строковиків не будуть мобілізовувати упродовж року після звільнення. Після завершення річного терміну звільнення строковики підлягатимуть мобілізації. Також вони зможуть підписати контракт із ЗСУ самостійно. 

Матеріал доповнюється

Залишити відповідь