У Києві на Берестейському проспекті демонтували пам’ятник Пушкіну (ВІДЕО)

СУСПІЛЬСТВО

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У львівському парку «Залізна вода» у просторі міського садівництва та городництва встановили котівницю із «зеленим дахом».

Про це ШоТам повідомила громадська організація «Плато».

Втілити рішення вдалося у межах цьогорічних Днів сталої енергії у співпраці громадської організації «Плато», відділу енергоменеджменту Львівської міської ради, студентів Львівського вищого професійного художнього училища, школярів і школярок Ліцею №80.

За словами волонтерів, наразі на території простору проживає шестеро безпритульних котів. Впродовж сезону команда докладала зусиль для їхньої стерилізації та вакцинації. Черговим етапом стало забезпечення комфортніших умов для зимівлі.

Читайте також: Від однієї корови з OLX до наноферми на 500 тварин. Досвід «Зеленого Гаю», що став прихистком під час війни (відео)

Саме з цією метою розробили проєкт дерев’яного каркасного будиночка із зеленим дахом екстенсивного типу. Стіни котівниці утеплені базальтовою ватою, дах – застелений водозахисною мембраною, на яку пошарово викладалися дренаж з щебеню, агроволокно, родючий шар ґрунту.

Дивіться відео: Ветеринари безстрашно лікують тварин під обстрілами у фронтових селищах

Для озеленення обрали три різновиди седумів – грунтопокривних рослин сукулентного типу, що чудово справляються із накопиченням вологи та у той же час не потребують особливого догляду.

«У просторі ми популяризуємо дбайливе ставлення до природних ресурсів та демонструємо різні природоорієнтовані рішення. Сьогодні у нас з’явився ще один об’єкт, на прикладі якого ми можемо розповідати про важливість дощової води в контексті адаптації громади до наслідків кліматичної зміни» – ділиться виконавчий директор ГО «Плато» Микола Рябика.

В умовах щільної міської забудови й браку вільної площі для озеленення, зелені дахи здатні створювати особливі оази. Вони охолоджують та зволожують повітря, покращуючи локальний мікроклімат, а їхня рослинність здатна очищувати повітря, поглинаючи вуглекислий газ та інші шкідливі сполуки.

Облаштування зеленого даху позитивно впливає на енергоефективність будинку з огляду термоізоляції. Та найбільшою їхньою «суперсилою» є здатність затримувати до 90% дощових опадів, зменшуючи навантаження на систему каналізації.

Нагадаємо, GladPet надає безкоштовні консультації про домашніх улюбленців: читайте, як звернутися.

Також ми розповідали, як пес-розвідник Вася, який вирвався з полону окупантів, проходить реабілітацію у Польщі.

Фото: надане ШоТам.

Залишити відповідь